В Криму через суд намагаються зупинити “варварську реконструкцію” Ханського палацу

Дата: 16 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Дружина заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Ельміра Аблялімова подала позов до підконтрольного Росії Залізничного суду Сімферополя з вимогою зупинити реконструкцію Ханського палацу в Бахчисараї.

Про це повідомив представник Аблялімової, адвокат, Микола Полозов, передає “Крим.Реалії”.

Ханський палац під час реконструкції. Фото: Gulnar Abdula, Facebook

“У позові вимагаємо провести комплексну судову експертизу із залученням археологів, істориків, будівельників і культурологів, щоб визначити шкоду, яку вже заподіяли”, – пояснив він.

Полозов також додав, що в позові заявлено про призупинення “варварської реконструкції” до його розгляду по суті.

Відповідачем зазначена сімферопольська компанія “Кірамет”. З її боку публічних коментарів наразі немає.

Нагадаємо, на початку січня Харківська правозахисна група звернула увагу на реконструкцію Ханського палацу у Бахчисараї. Активісти дізналися, що дерев’яні укріплення палацу бетонують, а оригінальні втрачені плитки планують замінити іспанськими плитками “у старому стилі”. Більше того, в будівельної компанії “Кірамет” та московської архітектурної фірми “Атта” немає досвіду виконання реставраційних робіт.

Ханський палац потрапив до попереднього списку світової спадщини ЮНЕСКО ще 2003 року, але необхідна робота для встановлення його міжнародного статусу досі не завершена. За словами колишнього голови Кримського комітету з міжетнічних відносин та депортованих народів Едема Дудакова, реставраційні роботи ставлять набуття цього статусу під загрозу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter