В ізоляторі на Дніпропетровщині порушують умови утримання

Дата: 06 Липня 2015
A+ A- Підписатися

В камерах ізолятора відсутнє природнє освітлення та гаряче водопостачання, а також кнопки термінового виклику персоналу.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, це з’ясувалося під час моніторингового візиту до ізолятора тимчасового тримання Криворізького МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області. Візит здійснили 23 червня працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини разом із представниками громадськості.

Під час візиту моніторингова група відзначила належну організацію роботи і високий рівень знань особового складу щодо порядку надання допомоги ВІЛ-інфікованим, які приймають антиретровірусну терапію, та наркозалежним, які є учасниками програми замісної підтримувальної терапії. Також належним чином було укомплектовано медичний інвентар і лікувальні засоби для надання домедичної та первинної допомоги.

Моніторингова група вперше за три роки проведення візитів зафіксувала, що з початку 2015 року про всі 56 випадків виявлення фактів тілесних ушкоджень у затриманих працівники повідомляли до прокуратури. 

Мінімальну площу кімнат для утримуваних осіб приведено у відповідність до міжнародних стандартів, водночас умови утримання в камерах ІТТ не відповідають національним та міжнародним стандартам.

Монітори виявили, що в камерах взагалі відсутнє природне освітлення, немає системи гарячого водопостачання, санітарні вузли не обладнано напівавтоматичними змивними кранами. У камерах немає приліжкових тумбочок для зберігання продуктів харчування і предметів особистої гігієни. Відсутні кнопки термінового виклику персоналу.

Члени моніторингової групи зазначили, що будівля ізолятора тимчасового тримання була збудована ще в середині минулого століття. Тому неможливо у повному обсязі дотриматись національних та міжнародних стандартів умов тримання щодо належного облаштування камер та службових приміщень без додаткового фінансування. Працівники спецустанови самостійно ремонтують приміщення, намагаються облаштовувати камери відповідно до стандартів без надання фінансової допомоги МВС.

За результатами візиту відповідні рекомендації щодо усунення недоліків буде спрямовано до Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, під час візиту до Жовтневого районного суду Кривого Рогу монітори виявили, що в очікуванні судового засідання підсудні перебувають в автозаках та у спеціальних приміщеннях близько 12-14 годин.

Фото: офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: