В ізоляторах Херсонщини порушують права наркозалежних на лікування

Дата: 25 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Моніторинговий візит до закладів охорони здоров’я та слідчих ізоляторів Херсонської області виявив порушення правоохоронцями прав наркозалежних.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, у період з 16 по 18 червня представниками громадськості спільно з працівниками Секретаріату Уповноваженого відвідано заклади охорони здоров’я (обласні наркологічний та протитуберкульозний диспансери), Херсонський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Суворовський, Дніпровський та Комсомольський райвідділи міліції м. Херсона та Новокаховський МВ УМВС України в Херсонській області, ізолятор тимчасового тримання ХМУ УМВС України в Херсонській області, Херсонський слідчий ізолятор та дільницю СІЗО при Дар’ївській ВК-10 Управління ДПтС України в Херсонській області.

З числа громадськості у заходах взяли участь ГО ХОБФ “Мангуст”, Херсонське обласне відділення ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.

Після опитування та вивчення документації виявлено системні порушення прав наркозалежних в діяльності правоохоронних органів області, зокрема:

– затримання за відсутності підстав, передбачених законодавством України;

– маніпуляції з обставинами вилучення наркотичних засобів та підставами затримання;

– маніпуляції з часом фактичного затримання;

– тривале тримання затриманих осіб у місцях, не передбачених для такого тримання;

– порушення процесуальних прав затриманих осіб (права на правову допомогу, права на повідомлення третіх осіб про затримання тощо);

– порушення права на медичну допомогу, у тому числі незабезпечення безперервності лікування препаратами замісної підтримувальної терапії чи детоксикації відповідно до призначень лікаря;

Наразі провадження Уповноваженого триває, проводиться аналіз отриманих даних. За підсумками будуть ініційовані перевірки контролюючими органами та підготовлені акти реагування Уповноваженого до органів державної влади щодо усунення виявлених порушень.

Нагадаємо, раніше моніторингова група виявила, що на Сумщині не забезпечують безперервність замісної підтримувальної терапії, що призводить до фізичних страждань затриманих.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: