В інтернаті на Житомирщині не вистачає реабілітаційних програм

Дата: 08 Липня 2015
A+ A- Підписатися

У їдальні інтернату протікає дах, у туалетній кімнаті відсутні перегородки, у спальних приміщеннях не вистачає місця для ліжок.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, це з’ясувала моніторингова група, що відвідала Пугачівський дитячий будинок-інтернат на Житомирщині. Група складалася з працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого, регіонального координатора Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у Житомирський області Петра Грибана та громадського монітора Олексія Котвицького.

У закладі визначено групу дітей, з якими персонал проводить виховну та корекційну діяльність, розроблено базовий план для вихованок, що можуть частково навчатись – до цього плану входять розвиток мовлення, ознайомлення з навколишнім середовищем, формування основ математичних уявлень. Але програми для інших дітей відсутні, що свідчить про ставлення до них, як до безнадійних. Хоча світовий досвід свідчить, що реабілітаційні заходи сприяють соціалізації таких дітей. Зрозуміло, що лише зусиллями персоналу це зробити неможливо, потрібно вирішення проблеми на державному рівні.

Завдяки допомозі волонтерських організацій відремонтовано спальний корпус, молодіжне відділення, сходи між поверхами, побудовано центр Монтесорі, і потреба у волонтерах лишається актуальною.

Серед проблем монітори називають те, що протягом дев’яти місяців обласна рада не затвердила на посаду нового директора будинку-інтернату, який пройшов усі конкурсні процедури – його функції виконує заступник директора з виховної роботи.

Існують побутові проблеми: потрібна заміна старої електричної плити та придбання нової, більш потужної пральної машини. Також потрібна газова плита, оскільки в інтернаті часто вимикають світло. Крім того, у їдальні протікає дах, у туалетній кімнаті відсутні перегородки, у спальних приміщеннях не вистачає місця для ліжок – деякі з них розміщені впритул.

Лишається проблемою якість стоматологічної допомоги – вихованці молодіжного відділення навіть демонструють відсутність зубів.

За результатами візиту акти реагування Уповноваженого будуть надіслані до Міністерства соціальної політики України, Житомирської обласної адміністрації та керівництву Пугачівського дитячого будинку-інтернату.

Нагадаємо, під час візиту до Криворізького дитячого будинку-інтернату Дніпропетровської обласної ради моніторингова група з’ясувала, що у закладі не вистачає фахівців з реабілітації, вихованці не можуть користуватися тренажерами та лікувальними ваннами.

Фото: офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: