В “ДНР” і “ЛНР” процвітає антисемітизм

Дата: 08 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Лідери самопроголошених республік використовують антисемітизм у пропагандистській риториці.

Про це заявив в інтерв’ю “Громадському радіоВ’ячеслав Ліхачов, керівник Міжнародної групи моніторингу прав національних меншин.

За його словами, на території маріонеткових режимів “ДНР” і “ЛНР” антисемітизм є системною частиною державної ідеології. Він використовується в пропагандистській риториці лідерами маріонеткових режимів, активно використовується в полеміці між конкуруючими незаконними збройними формуваннями для дискредитації лідерів ворожих угруповань.

І Плотницький, і Захарченко на прес-конференції в Донецьку досить активно використовують антисемітську риторику. Чому для них це важливо? Тому що вони використовують антисемітську риторику для дискредитації керівництва України, оскільки вони трактують демократичних лідерів України, як євреїв за походженням – це для них є підставою для формування негативного образу до сучасної української влади“, – говорить Лихачов.

Також він зазначив, що спочатку в Україні ставлення до переселенців було неоднозначним і негативним, що могло призвести до серйозних внутрішніх проблем. Зараз ця проблема вже не є такою гострою.

“Коли люди живуть разом, на них перестає впливати демонізований образ, вони починають бачити в людях людей зі своїми потребами, унікальними здібностями“, – говорить експерт.

Нагадаємо, за даними Харківської правозахисної групи, самопроголошений голова “ДНР” Олександр Захарченко у квітні ініціював закон про державну релігію в “ДНР”. Він передбачає, що великі пожертви на будівництво храмів потрібно буде погоджувати з державними установами, а на державні посади зможуть призначати лише православних. Правозахисники впевнені, що цей закон порушить право на свободу совісті та віросповідання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: