В Бангладеш спалили школярку через заяву про сексуальні домагання директора

Дата: 19 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

В Бангладеш ученицю однієї з місцевих шкіл облили гасом і підпалили після того, як вона розповіла про сексуальні домагання зі сторони вчителя. 

Про це повідомляє BBC.

Нусрат Джахан Рафі

Нусрат Джахан Рафі – 19-річна школярка однієї з релігійних школ (медресе). За даними журналістів, наприкінці березня дівчина розповіла, що директор школи запросив її до свого кабінету і кілька разів без її згоди доторкнувся до неї. Вона подала заяву до поліції, але, як повідомляють медіа, весь час поки постраждала розповідала про пережите, правоохоронці знімали її на мобільний телефон. Директора школи, утім, заарештували. 

Родичі дівчини розповіли, що усвідомлювали: Нусрат може загрожувати небезпека, проте 6 квітня все ж відпустили її до школи складати останні іспити. 

“У школі якісь дівчата попросили Нусрат піднятися на дах, мовляв, там б’ють її подругу. На даху її обступили четверо або п’ятеро людей в паранджах і вимагали забрати заяву проти директора школи. Коли вона відмовилася, її облили гасом і підпалили. Один з убивць прикривав її голову руками, тому голова не постраждала, на ній немає опіків.”, – розповідають кореспонденти BBC.

Нусрат отримала 80% опіків тіла і через декілька днів померла. 

“Учитель чіпав мене, я буду боротися з цим злочином до мого останнього подиху”, – сказала вона на відео, яке встигла записати у лікарні. 

За інформацією BBC, на похорони Нусрат приїхали тисячі людей. Поліція заявила, що затримала пятнадцятьох людей, серед яких можуть бути й нападники. 

Церемонія поховання дівчини 

“Директор школи досі під арештом. Поліцейського, який знімав Нусрат на відео, зняли з посади і перевели до іншого відділу. Прем’єр-міністр Бангладеш Шейх Хасина зустрілися з родиною Нусрат і пообіцяла, що всіх винних в загибелі дівчини покарають”, – розповідають журналісти. 

За минулий рік в Бангладеш, за даними місцевої групи із захисту жіночих прав, відбулося 940 зґвалтувань, проте реальна їх кількість може бути значно більшою. У 2009 році Верховний суд країни ухвалив постанову про встановлення у всіх навчальних закладах поштових осередків для прийому скарг учнів на сексуальні домагання, але далеко не всі школи підтримали цю ініціативу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: