В Азербайджані невідомі брутально затримали відеоблогера Мехмана Гусейнова

Дата: 10 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Відеоблогера та голову Інституту свободи та безпеки репортерів (ІСБР) Мехмана Гусейнова насильно запроторили в автомобіль увечері 9 січня в столиці Азербайджану м. Баку і вивезли у невідомому напрямку. Нападники були у цивільному одязі, а їхня автівка не мала розпізнавальних знаків. 

Про це повідомляє Мережа Будинків прав людини. 

Чоловіка заарештували за звинуваченням у протидії поліції (ст. 535.1 Кодексу про адміністративні правопорушення). Сьогодні він має постати перед Насимінським районним судом в Баку. 

Правозахисники Мережі Будинків прав людини закликають негайно і без жодних умов звільнити Мехмана Гусейнова.

“Мехман Гусейнов – важливий відеоблогер й оглядач в Азербайджані. Ми дуже стурбовані новиною про його арешт. Влада має негайно та беззаперечно звільнити його, оскільки очевидно, що арешт є відплатою за його правозахисну та медійну роботу, а також за його нову роль в Інституті свободи та безпеки репортерів”, – зауважує менеджерка Мережі Будинків прав людини Енн Тусвік Бонд і додає, що Мережа Будинків прав людини закликає міжнародну спільноту жорстко та публічно засудити цей арешт.

Мехман Гусейнов – відомий азербайджанський фотожурналіст та блогер, який ґрунтовно повідомляє про політичні та соціальні проблеми в Азербайджані. Нещодавно він задокументував корупційні дії високопосадовців азербайджанської влади, оприлюднивши низку репортажів під назвою “Полюй за корумпованими посадовцями”. 

Мережа Будинків з прав людини співпрацює з Мехманом Гусейном протягом семи років. 

Чоловіка заарештовували також у 2012 році. Влада конфіскувала у нього документи та заборонила полишати межі країни. 

Раніше Мехман Гусейнов заявляв про напад на нього в Баку 23 грудня 2016 року. Йому вдалося втікти від кількох людей. За повідомленнями видання “Кавказький вузол”, він вважає, що його хотіли або побити, або спровокувати на сутичку з тим, аби домогтися порушення кримінальної справи. Він розцінив тоді напад як помсту за критику на адресу службовців. 

У листопаді 2016 року Гусейнова обрали головою ІСБР після того, як попередній голова Расім Алієв помер внаслідок жорстокого побиття у серпні 2015 року в Баку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter