В Азербайджані суд відпустив директора інформагентства “Туран” під домашній арешт

Дата: 11 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

В Азербайджані Ясамальський районний суд сьогодні змінив запобіжний захід щодо директора інформаційного агентства “Туран” Мехмана Алієва. Він звільнений з-під варти і переведений під домашній арешт.

Про це з посиланням на адвоката Алієва Фуада Агаєва повідомляє агентство Trend.

Нагадаємо, що директора незалежного інформаційного агентства “Туран” Мехмана Алієва заарештувала 24 серпня влада Азербайджану на 3 місяці за звинуваченням у протизаконному підприємництво, ухиленні від сплати податків і зловживанні владою.

Рішенням суду Ясамальського району Баку щодо Алієва обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Фундація Будинків прав людини (Human Rights House Foundation) у своїй заяві вимагала звільнити арештованого Мехмана Алієва.

У фундації нагадують, що протягом декількох років азербайджанська влада звинуватила кілька сотень журналістів, правозахисників і активістів в ухиленні від сплати податків, хуліганстві, незаконному підприємництві, наркоторгівлі тощо. Ці звинувачення правозахисні організації та громадянське суспільство назвали фальшивими.

Саме агентство “Туран” повідомило на своєму сайті, що з 1 вересня припиняє роботу через арешт керівника і накладеного перед цим арешту на рахунки інформагентства. При цьому воно виразило надію, що “в найближчому майбутньому” зможе відновити роботу, використовуючи “власні ресурси й ентузіазм”.

У фунфації також зазначають, що “Туран” – відоме незалежне інформаційне агентство, створене в 1990 році. Воно готує інформаційні продукти трьома мовами з таких питань, як політика, економіка, енергетика, фінанси, культура і спорт.

Незалежні новини “Турану” забезпечували альтернативу пропагандистським новинам десятиліттями контрольованих державою ЗМІ, об’єктивно інформуючи всередині і за межами Азербайджану, залучаючи великі міжнародні інформаційні агентства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter