В Алушті журналіста вигнали з сесії міськради

Дата: 12 Березня 2015
A+ A- Підписатися

У Криму журналістам продовжують відмовляти у допуску до висвітлення роботи органів влади, не надають інформацію за запитом, перешкоджають їх роботі на масових акціях.

Як відзначають у лютневому звіті експерти Кримської польової місії з прав людини, 13 лютого двоє невідомих згідно з розпорядженням голови Алуштинської міської ради Галини Огнєвої застосували силу до співробітника газети “Кримський телеграф” і вивели його із зали, де відбувалося засідання сесії міської ради. Огнєва відмовилася назвати прізвища і посади цих людей, самі вони також відмовилися називатися.

Голова міськради пояснила, що журналіст завчасно не повідомив про бажання бути присутнім на засіданнях депутатів міської ради, чим порушив регламент.

При цьому глава муніципальної установи проігнорувала той факт, що ця норма стосується громадян, які за власним бажанням мають намір бути присутніми на заходах міської ради. Особливого ​​порядку акредитації працівників ЗМІ, які подібні заходи висвітлюють в рамках професійної діяльності, в Алуштинській міській раді не існує” , – наголошується у звіті КПМ.

У судових органах Криму сформувалася практика не допускати журналістів з відеокамерами до будівлі суду, хоча законодавство передбачає дозвіл судді на відеозйомку у залі засідання.

Також повідомляється, що 3 лютого міністр екології та природних ресурсів Республіки Крим Геннадій Нараєв відмовився відповідати на запитання журналіста про оцінку впливу розроблюваних свердловин на навколишнє середовище, вимагаючи оформити письмовий запит на інформацію. 9 лютого до Міністерства екології та природних ресурсів республіки Крим було спрямовано інформаційний запит. Відповідь на нього у встановлені законодавством терміни (7 днів) надана не була. Станом на 5 березня, коли готувався звіт, відповідь не надходила.

Крім того, експерти КПМ зафіксували, як 3 лютого у Сімферополі представники “кримської самооборони” у присутності поліції намагалися перешкоджати роботі журналістів, які висвітлювали акцію пам’яті загиблого у ДТП лідера гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка. Як мінімум від трьох представників ЗМІ вимагали припинити фото- і відеозйомку.

Важливим також є питання наявності на півострові україномовної преси. Як стало відомо КПМ, київське видавництво ігнорує звернення головного редактора єдиної україномовної газети “Кримська світлиця” про відновлення випусків у друкованому вигляді, хоча і не повідомляло редакцію про припинення співпраці. Станом на сьогодні газета виходить лише в електронному вигляді”, – зазначають правозахисники.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: