В Афінах ліворадикали перешкоджали показам Docudays UA

Дата: 16 Травня 2016
A+ A- Підписатися

У ніч перед відкриттям заходу менеджери Exile Room, головної фестивальної локації у Греції, відмовилися проводити фестиваль на своїй території. Вони злякались заклику радикальних угрупувань зібратись на мітинг протесту під стінами закладу.

Про це повідомляє прес-служба фестивалю документального кіно “Docudays UA”

В екстреному порядку організатори заходу звернулись до Посольства України в Греції з проханням провести покази і дискусії у їхньому приміщенні.

“Увечері 13 травня паралельно з відкриттям, на якому був показаний фільм “Євромайдан. Чорновий монтаж”, під стінами Exile Room все ж таки зібрався мітинг за участі проросійських сил, які називають себе “грецькими антифашистами”. Після мітингу колона молодиків рушила у бік галереї, де за тиждень мусила відкритися фотовиставка Олександра Глядєлова “Чуєш, брате?”. Вони залякували власників галереї і звинувачували їх у підтримці українських нацистів”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що місцеві радикальні джерела поширюють про проект “Побачити Україну” неправдиву інфомацію, перекручують факти і звинувачують у намаганні оббрехати жителів Криму та Донбасу. Хоча у програмі показів немає жодного фільму на подібну тему.

“На прикладі ініціативи Docudays UA з культурної дипломатії ми побачили, як ведеться інформаційна кампанія проти України і як важливо не піддаватися на провокації, і не вірити, що греки ворожо ставляться до українців. Це не так. Проросійські сили зумисне створюють цей міф, намагаючись пересварити між собою дві країни. Саме тому незважаючи на труднощі ми провели першу частину фестивалю у Греції”, – пояснює Ольга Бірзул, PR-менеджерка “Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом”.

Протягом трьох днів глядачі в Афінах мали змогу подивитися короткометражні фільми українських режисерів: “Медик іде останньою” Світлани Шимко та “Сери та сеньйори” Олександра Течинського. Крім того відбулася дискусія “Куди прямує Україна після Євромайдану” за участі українсько-грецьких експертів: філософа Володимира Єрмоленка, журналістки Тетяни Огаркової, грецького професора з геостратегії Нікоса Лігероса та історика Міхаліса Варласа.

“Нам треба продовжувати робити все можливе для донесення інформації про Україну міжнародній аудиторії. Важливо говорити як про силу українського суспільства, про постання нової України – так і про природу російської агресії, яка загрожує всьому світовому порядку”, – вважає Володимир Єрмоленко із громадської організації “Інтерньюз-Україна”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: