У 93 роки в Німеччині українка вперше в житті отримала паспорт

Дата: 24 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

93-річна українка Марія Цебак, яка прожила більшість свого життя в Німеччині, вперше отримала паспорт у консульстві України у Франкфурті-на-Майні.

Про це повідомляє консульство на своїй сторінці в мережі Facebook.

Марія Цебак тримає в руці закордонний паспорт України

Під час Другої світової війни у віці 16 років жінку вивезли до Німеччини на примусові роботи. Після завершення війни вона хотіла повернутися до України, однак дізналася, що українців із західних регіонів відправляють відразу до Сибіру.

“Єдиний наявний у неї документ – підтвердження Греко-католицьким парохіяльним урядом в Завою (написання збережено в оригіналі) про її походження – врятував її від страшної долі багатьох українців, які мусили після каторжних робіт у Німеччині пройти концтабори в радянському Сибіру”, – йдеться в повідомленні консульства.
 
Повідомляється, що жінка лишилася в Німеччині й категорично відмовлялась отримувати німецьке громадянство. Натомість у неї був унікальний документ – посвідчення особи без батьківщини.

“Саме так: не посвідчення особи без громадянства, а посвідчення особи без батьківщини”, – наголосили в консульстві. Там додали, що познайомилися з жінкою у 2015 році, а згодом запропонували їй отримати паспорт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: