У 2016 скоєна рекордна кількість нападів на правозахисників – Amnesty International

Дата: 19 Травня 2017
A+ A- Підписатися

У минулому році скоєна рекордна кількість нападів на правозахисників в усьому світі. Міжнародна організація Amnesty International запускає нову всесвітню кампанію “Відвага”, щоб зупинити хвилю нападів на правозахисників.

Про це йдеться в заяві організації.

За інформацією некомерційної організації Front Line Defenders, у 2016 році в усьому світі за захист прав людини було вбито 281 особу, що майже удвічі перевищує дані 2015 року, коли загинуло 156 осіб.

У результаті репресій щодо громадянського суспільства, масового застосування стеження в інтернеті і кампаній шельмування правозахисники в усьому світі зіткнулися з безпрецедентним числом нападів.

Усі ті, хто захищає права людини, а це лідери місцевих громад, адвокати, журналісти, співробітники НКО, зазнають в усьому світі численних нападів, погроз і навіть державного переслідування.

“Сьогодні ми бачимо зростання атак з боку урядів, збройних формувань, корпорацій і всіх тих, хто наділений владою, на саме право захищати права людини. Основний удар звалюється саме на правозахисників”, – заявив Саліл Шетті, генеральний секретар Amnesty International.

“Президент Росії Путін і голова КНР Сі Цзіньпін, єгипетський президент Абдул-Фаттах Ас-Сісі та інші лідери на всіх континентах усе активніше підривають основи, необхідні для існування вільного, справедливого та рівноправного суспільства. Відбираючи в людей їхнє право на протест, здійснюючи за ними стеження, утискаючи, залякуючи і нападаючи на них і їхні громади, уряди буквально перекривають кисень тим, хто бореться за наші права”, – додав Шетті.

“Авторитарні правителі, які здійснюють придушення прав людини, намагаються нас переконати, що вони діють виключно в наших інтересах – але це не так. Насправді лише ті, хто захищає наші права, захищають нас – і за це вони зазнають переслідувань. У 2017 році становище правозахисників досягло критичної позначки через прийняті державами заходи, що обмежують наші права”, – зазначив Саліл Шетті.

Окрім інших небезпек, помітна тенденція широкого застосування нових технологій і адресного стеження, зокрема і в інтернеті, щоб загрожувати і залякувати активістів, змушуючи їх замовкнути.

За активістами з Бахрейну, які перебувають за кордоном, уряд стежить, використовуючи шпигунські програми. Уряди в усьому світі примушують інтернет-компанії передавати їм свої ключі шифрування і дешифрувати приватне листування в інтернеті, не замислюючись про наслідки. Наприклад, у Великій Британії поліція стежила за журналістами, щоб визначити їхні джерела інформації.

У таких країнах, як Мексика і Росія, мережі платних тролів проводять значну кількість кампаній, поширюючи неправдиві відомості для дискредитації правозахисників і журналістів.

Мережеве стеження і тролінг поповнили арсенал боротьби з активістами, до якого також належать убивства і насильницькі зникнення, обмеження права на мирний протест і протиправне використання кримінальних, цивільних та адміністративних законів для переслідування правозахисників.

Amnesty International звертає увагу на те, що у 2016 році:

  • у 68 країнах їх заарештовували і затримували виключно за їхню мирну діяльність;
  • правозахисники були вбиті щонайменше в 22 країнах;
  • у 63 країнах вони ставали об’єктами наклепницьких кампаній;
  • у 94 країнах їм погрожували або вони зазнавали нападів.

“Уряди в усьому світі, яких би ідеологій вони не дотримувалися, часто мають відкрито вороже ставлення до правозахисників і ведуть проти них кампанію очорнення, зображують активістів терористами або іноземними агентами”, – підкреслив Саліл Шетті.

З огляду на ці нові небезпеки, з якими стикаються правозахисники, Amnesty International запускає нову кампанію “Відвага”.

“Ми закликаємо держави визнати законною діяльність тих, хто бореться за повагу до людської гідності і рівні права для всіх людей, за їхню свободу і безпеку”, – ідеться в заяві організації.

Amnesty International вимагає, щоб країни виконували свої зобов’язання, які вони взяли на себе, коли ООН прийняла Декларацію про правозахисників у 1998 році. Ця декларація закликає країни визнати важливу роль і внесок тих, хто захищає права людини, і вжити ефективні заходи для їхнього захисту.

Всесвітня кампанія розповість громадськості про правозахисників, які постійно стикаються з небезпеками через свою діяльність. Ще однією її метою стане тиск на уряди і законодавців, щоб зміцнити правову базу щодо захисту правозахисників.

Amnesty International також продовжить розслідувати напади на активістів і тісно співпрацювати з групами, щоб спонукати людей активніше брати участь у захисті своїх прав.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: