У зоні ООС запровадили “жовтий” режим: що це означає?

Дата: 30 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

У районі проведення Операції Об’єднаних сил оголосили режим “жовтий”, який запроваджує додаткові обмеження для громадян і надає додаткові повноваження військовим і правоохоронцям.

Про це повідомляє пресцентр операції. 

Шановні громадяни, 28 жовтня 2019 року, в районі проведення операції Об’єднаних сил, наказом Командувача об’єднаних сил…

Gepostet von Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation am Mittwoch, 30. Oktober 2019

“Жовтий” режим запровадили в ООС 28 жовтня за наказом командувача Об’єднаних сил. Відомо, що особливий порядок у зоні проведення ООС регулюється відповідним розпорядженням Міноборони.

Так, у зоні безпеки і Виноградне, Курахово, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, уздовж адмінкордону Луганської та Харківської областей, Ольгівка, уздовж адмінкордону Донецької та Харківської областей, Знаменівка, вздовж адмінкордону Донецької та Дніпропетровської областей, Комішеваха, уздовж адмінкордону Донецької та Запорізької областей, Урзуф, уздовж морського узбережжя, Приморське. існують три режими, які можуть тимчасово запроваджуватися в окремих районах або у всій зоні безпеки: “зелений” (перебування та переміщення осіб не обмежене, за винятком районів забороненого і обмеженого доступу), “жовтий” (перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, цей режим встановлюється на межах ізоляції і районів обмеженого доступу), “червоний” (перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено, пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності перепуски, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об’єкти не допускаються).

Під час “жовтого” режиму правоохоронці та військові отримують спеціальні повноваження, зокрема можуть: 

  • застосовувати в разі крайньої потреби зброю і спеціальні засоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до проведення ООС;
  • перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а в разі відсутності документів затримувати їх для встановлення особи;
  • оглядати громадян, їхні речі, транспортні засоби та речі, які вони перевозять;
  • входити (проникати) в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, на територію та в приміщення підприємств, установ і організацій;
  •  використовувати зі службовою метою засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їхньою згодою).
Військові та правоохоронці можуть оглядати громадян, їхні речі, транспортні засоби та речі, які вони перевозять

Крім того, за певних умов військові та правоохоронці можуть:

  • тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях та дорогах;
  • не допускати транспортних засобів, громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти;
  • виводити громадян з цих ділянок;
  •  відбуксовувати транспортні засоби;
  • використовувати зі службовою метою транспортні засоби, зокрема спеціальні, що належать підприємствам, установам та організаціям, крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав та міжнародних організацій.

Для осіб, не залучених до ООС, під час дії “жовтого” режиму також встановлюються певні обмеження, зокрема на:

  • в’їзд (виїзд) до району проведення операції;
  • отримання дозвільних документів, необхідних для в’їзду (перебування) до району проведення операції;
  • допущення представників органів державної влади;
  • зберігання, використання та переміщення зареєстрованої вогнепальної зброї (нарізної воєнних зразків, несучасної стрілецької, спортивної, навчальної, мисливської нарізної і гладкоствольної), бойових припасів до неї, холодної зброї (арбалети, мисливські ножі тощо), нагородної, пневматичної та травматичної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та патронів до неї;
  • здійснення польотів безпілотних, легкомоторних літальних апаратів та проведення відео, кіно- та фотозйомок;
  • використання в транспортних засобах будь-яких радіостанцій;
  • проведення туристичних екскурсій і походів, рибальства та полювання;
  • відвідування лісових масивів, окремих районів місцевості;
  • рух транспортних засобів об’їзними шляхами тощо.

В ООС не повідомили про причини запровадження режиму, проте переконливо попросили дотримуватися всіх правил, а з проблемними питаннями звертатися до спеціального довідкового центру за телефонами (097) 988-90-40, (095) 127-58-52, (044) 454-44-99.

Як відомо, 29 жовтня в населеному пункті Золоте-4 почалося розведення військ. Про нього Україна домовилася на останніх переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську, де також погодила й так звану “формулу Штайнмаєра”. Після домовленості розведення військ переносили декілька разів, адже режиму тиші, який мав стати запорукою операції, не дотримувалися бойовики. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter