В Україні з’явився посібник з корисною інформацією для переселенців та постраждалих від війни Росії

Дата: 14 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

В Україні з’явився посібник з корисною інформацією для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та постраждалих від війни Росії. 

Про це 14 листопада повідомив благодійний фонд “Stabilization Support Services” під час презентації онлайн-посібника в агентстві Укрінформ, передає кореспондент видання ZMINA

Фото: Освіторія

Юристи благодійного фонду “Stabilization Support Services” проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їхній основі склали методичні рекомендації для переселенців. Вони простою мовою трактують складні державні послуги для ВПО і процедури їхнього отримання. 

Збірка містить розширену інформацію про актуальні послуги та механізми надання допомоги, а саме в умовах карантину та воєнного стану. Це і питання, зокрема, призначення соціальних виплат, надання публічних послуг, надання спеціальних статусів, права дітей, виплати пенсіонерам, питання житла. 

Посібник “Методичні рекомендації щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, які постраждали від військової агресії РФ проти України” містить 12 розділів, зокрема: 

 • Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
 • Допомога на проживання ВПО. 
 • Механізм отримання державних допомог та пільг цивільним населенням під час воєнного стану.
 • Питання забезпечення прав дітей, зокрема з числа ВПО.
 • Молодь (питання освіти, працевлаштування).
 • Право ВПО на отримання публічних послуг не за місцем зареєстрованого, задекларованого місця проживання.
 • Забезпечення житлом ВПО.
 • Процедура подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ проти України.
 • Соціальний захист осіб з інвалідністю.
 • Питання державних виплат пенсіонерам та особам, які досягли пенсійного віку.
 • Реєстрація актів цивільного стану.
 • Встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Посібник містить матеріали, які можуть використовувати в повсякденному житті як переселенці, так і представники громадських організацій та фахівці органів державної, місцевої влади, що дотичні до надання соціальних, адміністративних, юридичних послуг постраждалим від російської військової агресії.

Голова Служби уповноваженого з питань ВПО Міністерства реінтеграції Микола Кужельний нагадав, що третина українців наразі перебуває в переміщеному стані й таких масових переміщень не було з часів Другої світової війни. Експерти прогнозують збільшення кількості переселенців із приходом зими.

Керівниця програми “Єднання заради дії” в Україні Тетяна Дементьєва закликала владу до ще більшої психосоціальної підтримки ВПО та вкладання ще більших ресурсів для надання такого виду допомоги.

Вона зазначає, що в деяких місцевостях виникає соціальна напруга між переселенцями та громадами, що приймають. Якщо цю напругу не контролювати, то ВПО стають уразливішими, зокрема, до російської пропаганди та дезінформації.

Така напруга виникає, зокрема, через обмежені ресурси, мовний бар’єр, невідповідність ідентичності, cільській або міський спосіб життя та через відсутність стабільності.

Збірку підготовлено в партнерстві з Мінреінтеграції та з Міністерством цифрової трансформації України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter