В Україні змінилися правила кредитування для жителів зони АТО/ООС

Дата: 12 Червня 2021
A+ A- Підписатися

12 червня Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує заборону нараховувати пеню та штрафи на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року українці, що мешкають на території проведення антитерористичної операції.

Про це повідомляє пресслужба президента.

Володимир Зеленський

Йдеться про Закон “Про внесення змін до Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг” №1451-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 19 травня.

Відповідні положення Закону застосовуються до договорів, укладених після 1 травня або до яких після цієї дати за погодженням сторін вносилися зміни щодо продовження строків, зменшення розміру відсотків і штрафів.

Тобто українці, які проживають у зоні проведення АТО/ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня цього року, і надалі мають право не платити пеню та штрафи на основну суму заборгованості. Також, згідно з документом, скасовується заборона на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, що оформлені після травня 2021 року під заставу нерухомості, яка належить громадянам і представникам малого й середнього бізнесу та розташована в зоні проведення АТО/ООС“, – зазначають в Офісі президента.

У повідомленні йдеться також про те, що в дії залишиться заборона виселяти громадян із житлових будинків, переданих в іпотеку за чинними кредитними договорами, навіть на підставі судового рішення про звернення стягнення на об’єкт іпотеки.

Це гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО/ООС, але водночас спростить доступ громадянам, котрі володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частині Харківської області, до банківського кредитування, зокрема державних програм “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%” на рівних умовах з усіма громадянами України“, – наголошують в Офісі президента.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Фотографія обкладинки: з відкритих джерел

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: