В Україні запровадили жовті та зелені COVID-сертифікати

Дата: 15 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів запровадив два види ковід-сертифікатів – зелений та жовтий.

Про це повідомили в МОЗ.

Фото: Мінцифри

Сертифікати міститимуть не лише інформацію про проходження вакцинації, але й дані щодо негативного результату тестування, що діятимуть 72 години, або одужання від ковіду. Жовтий сертифікат видаватимуть на 120 днів тим, хто отримав принаймні одну дозу, а зелений – на 365 днів повністю вакцинованим.

Відтепер у разі запровадження жовтого рівня небезпеки заклади навчання працюватимуть очно за умови наявності в не менш як 80% працівників одного з двох сертифікатів. У разі введення червоного рівня заклади освіти працюватимуть, лише якщо всі працівники матимуть зелений сертифікат.

Обмеження жовтого рівня не застосовуватимуться, якщо всі учасники та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть жовтий чи зелений сертифікат. 

У МОЗ наголосили, що кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником. 

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не застосовуватимуть, якщо у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, зокрема релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів буде зелений сертифікат.

Фото: Reuters

Власники жовтого чи зеленого сертифіката про вакцинацію або одужання від коронавірусу також зможуть не проходити самоізоляції, коли повертатимуться до України. Це ж стосується й осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

“Запропоновані нами зміни – це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо”, – розповів очільник МОЗ Віктор Ляшко

Ще в серпні в Україні з’явилися електронні ковід-сертифікати та документи про вакцинацію, які можна згенерувати в “Дії”. Сертифікати в “Дії” були зовнішніми та внутрішніми. Перший визнали в ЄС, а тому він дає право на подорожі. Документ діє протягом одного року. 

Жовті та зелені сертифікати матимуть кольорові відмітки лише в цифровому форматі. Наразі обидва сертифікати ще не діють, адже Україна перебуває в зеленій зоні небезпеки. 

Наразі в країні вже понад 6 мільйонів людей отримали одну дозу вакцини, а щеплених двома налічили 4,9 мільйона. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: