В Україні запровадили кримінальну відповідальність за фото- та відеознімання переміщень ЗСУ

Дата: 24 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за несанкціоновану фото- та відеозйомку переміщень Збройних сил України.

Інформацію про це розмістили на офіційному сайті Ради.

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Згідно із ухваленим законом №7189 Кримінальний кодекс буде доповнено статтею 114-2:

“Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану”.

Поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, зокрема про її переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ чи Міноборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, каратиметься позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань за можливості їхньої ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася офіційними джерелами у відкритому доступі, карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Ці ж дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі-агресору, караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в Мінреінтеграції розробили поради для журналістів і блогерів, як не стати поплічником ворога.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter