В Україні запрацювала платформа психологічної підтримки для підлітків під час війни від UNFPA

Дата: 11 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Представництво Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні (UNFPA Україна) за підтримки уряду Великої Британії перезапустили підлітковий проєкт “Не дрібниці”, розширивши його тематики та платформи. Відтепер, крім теми здорових і токсичних стосунків, у проєкті говоритимуть про емоції, почуття та переживання, які спричинила або загострила війна.

Як повідомили ZMINA у пресслужбі фонду, проєкт оновили до Дня молоді, який відзначатиметься в Україні 12 серпня.

На оновленій платформі “Не дрібниці” підлітки зможуть розібратися у власному емоційному стані, який постійно змінюється через війну. А також підтримати своє ментальне здоров`я та отримати фахові психологічні консультації.

“Не дрібниці – це проєкт про емоції та почуття, які охоплюють і пригнічують підлітків через переїзд в іншу країну, через сум за друзями, через постійні переживання за власне життя і життя рідних. Ми говоримо, що будь-які зміни в емоційному стані через непростий час не варто знецінювати, замовчувати або ігнорувати. А ресурси проєкту допоможуть зрозуміти ці емоції та знайти їм вихід”, – каже Надія Ковалевич, координаторка проєкту UNFPA.

Реалізували ідею креативна агенція ISD Group у співпраці з МГО “Молодвіж”.

Раніше основним майданчиком проєкту “Не дрібниці” був Instagram, який допомагав молоді розпізнавати психологічне насильство та будувати здорові стосунки. Тепер до нього додався сайт і низка ресурсів, що допоможуть підліткам розібратися у своїх переживаннях.

Зокрема, чат-бот, в якому можна пройти попередній чек-ап емоційного стану та визначитись із проблемою, що хвилює. Бот також запропонує корисні тематичні матеріали або сесію з психологом/-инею. Розмова відбувається безпосередньо у чаті, безплатно та анонімно.

“Психологічний добробут у час війни є надзвичайно крихким. Саме тому вкрай важливо опановувати навички емоційного контролю, профілактики та подолання стресу, плекати в собі психологічну пружність. Підлітки, які зазнали впливу війни, вразливі, у них вищий ризик розвитку депресії, тривожності, розладів адаптації, зокрема ПТСР. Це так само негативно впливає як на стосунки з власним “Я”, так і на взаємини з близькими. Підтримка ментального здоров’я, безумовно, відіграє важливу роль у запобіганні насильницьких стосунків”, – каже Дана Яковенко, старша психологиня проєкту.

Окремий компонент проєкту – освітній. Прямо у чат-боті є вправи на заспокоєння, що допоможуть впорядкувати думки, а в інстаграмі – регулярні прямі ефіри з психологами/-инями, які знайомі підліткам, і на теми, що хвилюють.

Замість же довгих лонгрідів на сайті – картки-гайди, які коротко та доступно розкривають важливі питання.

Сторінки проєкту: вебсайт, Telegram-bot, Instagram.

Креативний компонент розробляє ISD Group – незалежна діджитал-центрична креативна агенція, що 19 років працює над створенням проєктів світового рівня на перетині технологій та соціального впливу, володар бронзового Каннського лева та ще більш ніж 100 міжнародних нагород.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter