В Україні створять Коледж Європи для підготовки держслужбовців – Зеленський

Дата: 28 Липня 2022
A+ A- Підписатися

В Україні за підтримки Євросоюзу створять Коледж Європи. Він займатиметься підготовкою українських держслужбовців.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Коледж Європи це незалежний заклад післядипломної освіти з європеїстики, який має два кампуси: в Брюгге (Бельгія) та в Натоліні (Польща).

“Для мене честь оголосити зараз про ще один дуже вагомий крок. Європейський Союз має Коледж Європи в Брюгге й Натоліні – це одні з найповажніших закладів післядипломної освіти, які готують фахівців для роботи в інституціях ЄС і державах-членах. Ми створюємо в Україні наш Коледж Європи”, сказав Зеленський.

За його словами, вже підписаний відповідний меморандум між урядом України і Коледжем Європи у Натоліні. Зокрема, на першому етапі в одному з українських закладів вищої освіти запрацює факультет європейської інтеграції, а згодом на його основі – Коледж Європи у межах Президентського університету.

“І хоча мені казали, що це не вирішується за місяці – як багато разів говорили це й з інших питань, – я знаю, що створення нашого Коледжу Європи триватиме недовго. Я впевнений, він скоро запрацює. Ми вже маємо цей досвід – переводити в місяці те, на що відводили роки й десятиліття, і в тижні – те, на що вимагали від нас із вами місяців”, сказав Зеленський.

Він наголосив, що такий Коледж стане не лише фаховою основою для європейської політики України як члена ЄС, а й внеском у розвиток європейських інституцій.

Нагадаємо, що 16 червня 2021 року уряд ухвалив концепцію створення в Україні президентського університету, де готуватимуть фахівців у сфері інформаційної та кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних і біотехнологій.

Згідно з указом президента, університет фінансуватиметься на засадах державно-приватного партнерства. Початок навчання заплановано на 1 жовтня 2023 року.

Фото обкладинки: Офіс Президента

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter