В Україні щепитимуть вакциною Pfizer організовані колективи: як подати заявку

Дата: 22 Червня 2021
A+ A- Підписатися

В Україні почали колективну вакцинацію проти COVID-19 у компаніях, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, охочих щепитися. Щеплення проводитимуть вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Флакон з вакциною Comirnaty Флакон з вакциною Comirnaty. Фото; УНІАН

Колективи вакцинуватимуть у кожному регіоні України в тій послідовності, в якій вони записувалися через контакт-центр МОЗ. Цей процес відбуватиметься поступово та залежатиме від кількості мобільних бригад з імунізації, зазначають у відомстві.

Залишити заявку на виїзд мобільної бригади для щеплення співробітників компанії можна за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Для цього організовані колективи мають призначити відповідального за підготовку та організацію процесу вакцинації. Ця людина складає поіменні списки охочих щепитися працівників. Таких людей має бути не менше ніж 50.

Коли надійде час щеплення колективу, регіональний координатор з вакцинації зателефонує відповідальній особі та повідомить усю необхідну інформацію для підготовки та проведення щеплень.

До приїзду мобільної бригади керівництво колективу має забезпечити приміщення для вакцинації, що відповідає таким умовам:

  • заздалегідь підготовлене, гігієнічно чисте, добре освітлене;
  • відділене від будь-яких виробничих площ або відкритих просторів з робочими місцями;
  • має вентиляцію для постачання свіжого повітря (припливна вентиляція, вікно тощо);
  • має достатню площу для комфортної роботи мобільної бригади з вакцинації в складі щонайменше трьох осіб;
  • обладнане кушеткою для пацієнтів, стільцями та столиками для роботи мобільної бригади;
  • має столик, що може вмістити одну невелику сумку-холодильник (термоконтейнер), ін’єкційні матеріали та коробку для безпечної утилізації шприців;
  • має доступ до місця для гігієни рук (доступ до рукомийника), диспенсер зі спиртовмісним антисептиком та дезінфектант для оброблення столика, де розгортається місце підготовки вакцини для щеплення;
  • має доступ до інтернету (WiFi).

Також організація має підготувати приміщення для медичного спостереження після щеплень протягом 30 хв, яке може вмістити 5–10 осіб, та засоби індивідуального захисту – маски, які закриватимуть рот та ніс (по 1 шт. на кожного працівника на кожні дві години).

Станом на 21 червня 2021 року вже зареєстровано 1 447 заявок на вакцинацію від колективів, загалом на 216 893 особи.

Якщо охочих щепитися в компанії менш ніж 50, у МОЗ радять їм записатися до листа очікування  вакцинації індивідуально на сайті або в мобільному застосунку “Дія” чи за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: