В Україні розробляють нову програму із запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству

Дата: 05 Березня 2025
A+ A- Підписатися

В Україні розробляють нову програму із запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству, яка, зокрема, врахує потреби, які виникають унаслідок війни.

Про це розповіла Наталія Богданова, керівниця експертної групи з питань протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та гендерної рівності Директорату розвитку соціальних послуг Мінсоцполітики, під час круглого столу “Домашнє насильство: правовий захист жінок в Україні та за кордоном”.

Фото: Getty Images

За її словами, у вересні під час спільної роботи щодо переговорів про вступ до ЄС Україна презентувала свої напрацювання до розділу, який стосується гендерної рівності та протидії насильству.

“Ми зараз імплементуємо директиву ЄС 2024/1385 (про протидію насильству щодо жінок і домашньому насильству. – Ред.), працюємо над дорожньою картою з імплементації acquis ЄС (сукупність законодавства ЄС у різних сферах. – Ред.). Одне з наших спільних завдань – розроблення нової програми із запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі“, – розповіла Наталія Богданова.

У цій програмі будуть враховуватися потреби, які виникають унаслідок війни.

Також планується внести зміни до корекційної програми для кривдників – для цього зараз формується робоча група, розповіла представниця Мінсоцполітики.

“Важливо розробити програму, яку за власним бажанням зможуть проходити всі люди, що відчувають неконтрольовану агресію, пов’язану з посттравматичним стресовим розладом”, – зазначила вона.

Звернутися для участі зможуть і цивільні, і військовослужбовці, які захочуть пройти корекційну програму на випередження. За словами Наталії Богданової, планується зробити замовлення таких послуг і сформувати базу з найкращих фахівців.

Раніше ZMINA писала, що в Україні діє 1100 спеціалізованих служб для протидії насильству. Серед них 59 притулків для потерпілих, понад сотню денних центрів соціально-психологічної допомоги, стільки ж кризових кімнат, де є можливість лишатися цілодобово, а також понад 700 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. 

19 грудня в Україні набув чинності євроінтеграційний закон, який посилює відповідальність за домашнє і гендерно зумовлене насильство. Серед ключових змін – автоматичне визнання потерпілими дітей, у присутності яких відбувалося домашнє насильство, та запровадження адміністративної відповідальності за це. Введено адмінвідповідальність за сексуальні домагання. Час адміністративного затримання кривдника збільшили до 12 годин, також зробили обов’язковим визначення того, чи потрібно тому, хто вчиняє насильство, відвідувати спеціальні корекційні програми. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter