В угорських шкільних підручниках дітей налаштовують проти України

Дата: 07 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Угорські освітяни ще два роки тому почали знаходити в підручниках ознаки того, що в дітей програмують налаштованість проти мігрантів. Хоча міжнародні медіа помічали ознаки пропаганди через підручники ще до того. А нині з’ясувалося, що освітянська програма, яка хитається разом з настроями уряду, вдарила також по Україні як по новому об’єкту загальнодержавної ненависті.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Фото: газета “День”

Йдеться про офіційний підручник для 8 класу, що розробив державний центр OFI та який є обов’язковою навчальною книгою для угорських учнів.

Там угорські автори позбавили Україну суверенітету над кримськими горами, повідомивши дітям, що Карпати – єдині гори в Україні, “біля підніжжя яких розташовані історичні угорські міста: Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачево), Хуст”.

У розділі новітньої історії угорських учнів переконують у тому, що в Україні точиться громадянська війна, до якої Росія напевно не причетна.

“У багатонаціональній Україні розподіл по території національностей дуже нерівномірний. Більшість – це українці за національністю, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів”, – стверджують автори підручника.

Укладачі з державного центру освіти додали підпис-запитання для школярів: “Кому з них може належати Україна?” Текст супроводжується таким малюнком. 

Ілюстрація з угорського підручника географії для 8-го класу

Крім того, у підручнику наголошується, що Україна – погане місце для проживання, а угорці, що опинилися в Україні, потерпають найбільше.

“Здоров’я населення погане, люди можуть розраховувати на чи не найнижчу тривалість життя на континенті. Загальна економічна ситуація в Україні не є сприятливою для угорців, до того ж Закарпаття є одним із найвідсталіших районів”, – пояснюється в підручнику.

Нагадаємо, що в липні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив проти “змішування” європейських і неєвропейських рас у своїй промові. Це відразу спричинило обурення опозиційних партій і європейських політиків. Повідомляється, що політик роками робив подібні заяви, але ці коментарі були сформульовані в різко ультраправих термінах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter