В окупованому Криму заарештували й оштрафували трьох кримчан за українські пісні

Дата: 31 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Незаконний “Кіровський районний суд” в тимчасово окупованого Криму заарештував трьох мешканців села Золоте Поле та призначив усім штрафи за “пісні українських націоналістів”.

Про це інформує Кримська правозахисна група з посиланням на сторінку “суду”. 

Відповідно до повідомлення так званого “суду”, увечері 11 грудня неподалік місцевого магазину “троє молодих людей слухали й голосно співали пісні українських націоналістів, чим висловлювали свою незгоду з діями Збройних сил Російської Федерації щодо проведення спеціальної операції”.

На чоловіків склали “адміністративні матеріали” за прилюдні дії, спрямовані на дискредитацію окупаційної армії, яка провадить геноцидальну війну проти України, а також за пропаганду чи публічне демонстрування, нібито нацистської атрибутики чи символіки, заборонених федеральними законами РФ.

Чоловікам ухвалили покарання у формі адміністративного арешту строком на 11, 12 і 13 діб, окрім того, двом із них призначено адміністративні штрафи у розмірі 30 та 35 тисяч рублів.

Як повідомляє КПГ, 27 грудня незаконний “суддя” Георгій Церцвадзе розглянув три такі справи: щодо Юнуса Буджека (ст.20.3 ч.1 і ст.20.3.3 ч.1 КпАП РФ), Ділявера Меметова (ст.20.3 ч.1 і ст.20.3.3 ч.1 КпАП РФ) і Валентина Комісаренка (ст.20.3 ч.1 КпАП РФ).

Видання “Крим.реалії” інформує, що раніше Комісаренка вже штрафували на 45 тисяч рублів за статтею про “дискредитацію” армії окупантів. Увечері 11 грудня він голосно увімкнув у своїй машині пісню “Червона калина”.

У грудні заступник Постійної представниці президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков повідомив, що питання притягнення до відповідальності окупаційних “суддів”, “прокурорів” та “правоохоронців”, які виносили рішення проти громадян України за злочинною статтею про нібито “дискредитацію Збройних сил РФ” – у центрі уваги українських слідчих.  

Нагадаємо, після початку неспровакованого повномасштабного вторгнення РФ в Україну 4 березня у російському законодавстві
з’явилася норма, що забороняє дискредитацію дій озброєних сил Росії. Як зауважує громадські ініціатива “Кримська ідея” у своєму  моніторинговому огляді, формулювання правових норм у законодавстві виявилася дуже розмитою та залишила багато можливостей для універсального використання цих норм як інструменту тиску свободу слова, зокрема на думку людей, які виступають проти війни.

У квітні 2022 року на півострові стала поширеною практикою оприлюднення відеозаписів із затриманими громадянами України,
які, ймовірно, під примусом вибачаються у окупаційних військовослужбовців. За перші півроку війни громадська ініціатива зафіксувала 112 випадків притягнення кримчан до адміністративної відповідальності за ст. 20.3.3 КпАП (“публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил Російської Федерації з метою захисту інтересів Російської Федерації та її громадян, підтримки міжнародного миру та безпеки або виконання державними органами Російської Федерації своїх повноважень у вказаних цілях”).

За період з вересня по листопад за цією статею притягнули ще 66 кримчан.

В основному людей переслідували за публікацію своєї думки у соціальних мережах або через усні висловлювання з критикою війни У правозахисній ініціативі відзначають, що розгляд цих справ у кримських “судах” відбувався, переважно невідкладно, не публічно і з численними порушеннями цивілізованих норм судочинства, таких як, зокрема, рівність сторін, презумпція невинності, неупередженість та незалежність “суду”, право на захист.

Одним із показових моментів у всіх цих справах цього типу стала відсутність лінгвістичних експертиз, які б доводили факт дискредитації та спрямованість цих дій саме на окупаційні збройні сили.

Експертка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова називає переслідування кримчан за українські пісні “злочином проти людяності, що має ознаки геноциду”, оскільки у такий спосіб чиняться спроби знищення української ідентичності мешканців півострова. Посилення репресій у Криму, на її думку, безпосередньо пов’язане з успіхами Збройних сил України на фронті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter