В окупованому Бердянську викрали пастора євангелістської церкви

Дата: 13 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Бердянську в Запорізькій області викрали пастора євангелістської церкви й керівника християнського центру “Вефіль” Сергія Карпенка.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Фото: рodster.fm

Озброєні люди вдерлися до Карпенка додому 12 грудня. 

Судячи з інформації, яку надали жителі з окупації, пастор вивіз родину на підконтрольну українському уряду територію, а сам повернувся до Бердянська. Російські військові обшукали церкву і, ймовірно, знайшли українську символіку. 

Карпенко батько чотирьох дітей. 

Викрадений пастор не єдиний релігійний діяч, якого росіяни полонили в Бердянську. Раніше, 26 листопада, стало відомо про викрадення ієромонаха Івана Левицького та отця Богдана Гелети. Згодом у храмі, настоятелем якого є Левицький, провели обшук та, за словами окупантів, знайшли “вибухівку, детонатори й пістолети”. 

У квітні затримували голову Лютеранської громади Бердянська Артура Кожевнікова, а в березні – священника ПЦУ Олега Ніколаєва.

Викрадають релігійних діячів і на тимчасово окупованих територіях сусідньої Херсонщини. Під Новою Каховкою нещодавно знайшли тіла Анатолія й Олександра Прокопчуків – батька та сина, яких напередодні викрали російські військові. Старший Прокопчук був дияконом помісної церкви християн віри євангельської. 

Викрадали росіяни й Сергія Чудиновича – настоятеля Свято-Покровського храму православної церкви України в Херсоні. Він розповів ZMINA, як окупанти душили, били, намагалися зґвалтувати його, а замість води давали горілку.

Нагадаємо, що окупована частина Херсонщини та Запорізької області, за оцінками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є регіоном, де викрадають людей найчастіше. 

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Такими злочинами вважають:

 • невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • мародерство;
 • примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація буде використана для звернень у національні та міжнародні слідчі органи, зокрема, в Комітет ООН проти тортур, Незалежну міжнародну комісію ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародний кримінальний суд, Європейський суд з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter