В одному зі штатів США студента відсторонили від занять, бо той використав образливі слова щодо ЛГБТ у своєму репі

Дата: 16 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Учень середньої школи Гораса Грилі в Чаппакві (штат Нью-Йорк, США) подав до суду на шкільний округ. Причиною стало те, що керівництво навчального закладу на три дні відсторонило хлопця від навчання за використання образ щодо геїв у реп-музиці, записаній за межами кампуса. Вчителі пояснюють це тим, що учень порушив шкільні правила і потрапив під санкції. 

Про це повідомляє видання The Journal News.

Сам 17-річний учень каже, що він належить до ЛГБТ-спільноти й часом складає реп-тексти разом зі своїми друзями. Він придумав текст до своєї композиції одного вечора 2022 року в будинку друга.

Його фрістайл-реп містив слова “f***ot” і “twink”, які в англійській мові використовують як “гей”, “молодий”, “стрункий” і “схожий на хлопчика”.

Друг юнака без його згоди розмістив цей реп на платформі SoundCloud. Після цього школа Гораса Грилі отримала дві анонімні скарги. Зрештою хлопцю оголосили догану з триденним усуненням від занять за порушення політики шкільного округу щодо розпалювання ненависті. Адміністратори покарали його за використання цих двох слів у репі, які вони назвали ненависними.

Сам учень у своєму позові стверджує, що використання цих слів було іронічним і мало на меті “згадати слова, які використовують як образи проти нього та ЛГБТ-спільноти загалом”.

Крім того, суперечливі теми у фрістайл-репі були “навмисними надмірними пародіями на одержимість реп-музики насильством, злочинністю та сексуальністю”

У позові хлопець також посилається на новий юридичний прецедент, який надає більший захист свободи слова та поведінки учнів за межами кампуса. У 2021 році Верховний суд США в справі “Шкільний округ району Маханої проти Б. Л.” ухвалив, що школи мають значно вужчі можливості в регулюванні спілкування учнів, яке відбувається за межами кампуса.

Беннетт Гершман, професор конституційного права юридичного факультету Елізабет Гауб Університету Пейс, сказав, що він “скептично” ставиться до кроку шкільного керівництва покарати учня з огляду на обмеження, встановлені верховним судом.

“Я думаю, що школа виходить за межі своїх повноважень, забороняючи учням вести цей вид мовної діяльності, де немає чіткого звʼязку між їхнім спілкуванням та чимось повʼязаним з особливими вимогами школи. Школі тут справді не місце, якщо це безпосередньо не впливає на викладачів чи окремих учнів”, – зазначив він.

Учень переймається, що ця справа може негативно вплинути на його рейтинг під час вступу до коледжу. 

Нагадаємо, що торік під час осіннього оновлення бази Dictionary.com – одного з найбільших онлайн-словників – туди додали низку нових слів і термінів, які, зокрема, стосуються ЛГБТ-спільноти.

Основним нововведенням стало впровадження гендерно нейтральної мови в описах до слів і термінів. Замість того щоб уживати займенники “він” чи “вона”, віднині вживається нейтральний займенник “вони” або визначення звучить так, щоб не наголошувати на статі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter