В Одесі невідомі на блокпосту знущалися з двох геїв: били та принижували  

Дата: 07 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

В Одесі на блокпосту знущалися з двох геїв – били та принижували. За словами потерпілих, нападники були у військовій формі. Цькування почалось після перевірки телефону одного з хлопців, а також через пофарбоване волосся у іншого. Їх завели у підвал і казали, що “такі, як вони, не повинні існувати у суспільстві”.

Про це повідомили на сайті громадської організації “Прожектор”, до якої звернулися потерпілі. 

Фото: “Прожектор”

“В той час, коли світ шокований військовими злочинами Російської Федерації на території України, у середмісті Одеси відбувається інше безчинство, яке може дискредитувати українських захисників і захисниць”, – почали свій допис правозахисники.

У публікації повідомили, що у вівторок, 5 квітня, близько 14:00 двоє хлопців вкотре поверталися додому через блокпост. Він розташований біля будинку, в якому вони орендували житло. Тут у них перевірили документи.

“Я пред’явив свій в додатку “Дія” та довідку від ОСББ про те, що проживаю за вказаною адресою. Але особи у військовій формі, які знаходилися на блокпосту, сказали, що я не можу проходити далі, тому що “Дія нічого не підтверджує”, після чого відштовхнули мене за межу блокпосту”, – розповів 18-річний потерпілий.

Тоді його 21-річний товариш заступився за нього, зробив зауваження. Це, сказав він, не сподобалося людям у формі. Після цього, за його словами, вони оточили хлопців та насильно потягнули у підвальне приміщення біля блокпосту.

“Коли мене притягнули в підвал, де у мирний час працював паб, там знаходилося десь 15 осіб, зокрема жінки. Один з них завдав мені удар під дих та по печінці, а далі ще п’ятеро по черзі били мене по голові, руках, ногах, сідницях. Інші присутні спостерігали та лише цинічно насміхалися”, – розказав хлопець.

Він зазначив, що його змусили одягнути два бронежилети та каску і в них присідати та віджиматися.

Другого хлопця також завели до підвалу. Обох змушували виконувати фізичні вправи та ставили гомофобні запитання на кшталт: “Зверху чи знизу?”, “Хто кого?”.  Коли ж не чули відповіді на питання, за словами хлопців, їх жорстко били палицями, схожими на більярдні киї.

Через втому ми зупинялися, а вони нас били знов і знов. Коли ми попросили попити води – теж били… Один з них сказав, що нам дуже не пощастило, та спробував вдарити мене у пах, але я встиг підставили руку, по якій він вдарив, від удару палиця зламалася навпіл, – розповів один з постраждалих.

Згодом, повідомили хлопці, їм на голови одягли металічні тари та протягом декількох хвилин били по них палицями. Після наказали взяти один одного за руки та синхронно присідати.

“Якщо в нас це не виходило, вони знову били нас палицею, – розповів один з хлопців, згадуючи, що під час цього їм погрожували поголити голови та відстрелити статеві органи. – По наших документах вони побачили, що ми з Нової Каховки, тому говорили, що такі, як ми, мали перебувати на першій лінії фронту або взагалі бути знищені”.

Усе це тривало близько двох годин. Випустили хлопців з підвалу після того, як на обличчя проставили багато печаток з написом “Сплачено”. 

“Потім нам сказали, що тепер ми можемо загладити свою провину й мусимо таскати мішки з піском на іншій локації. Звісно, ми погодилися, бо ми боялися за своє життя”, – додали хлопці.

Коли вони вийшли з підвалу, їм наказали взятися за руки та йти попереду синьої автівки. За кермом машини, зауважили потерпілі, були чоловіки, які представлялися старшиною та капітаном. Вони знімали хлопців на камеру власних смартфонів, викрикували гомофобні образи, сигналили та поступово прибавляли швидкості автомобіля, наказуючи хлопцям бігти.

Так вони пройшли два квартали середмістям до іншої локації.

“Тут у нас відібрали телефони і сказали, якщо ми комусь щось розповімо, то більше не житимемо”, – пригадав один з хлопців. 

Наступні три години вони носили і перевантажували мішки з піском, а після їх відвезли до чергового блокпосту.

Десь о 19:30 нас з блокпосту відвезли у відділ поліції. Причину, за якою нас привезли, не пояснили, однак особи, які нас туди привезли, були вимушені писати якісь пояснення. Тут нас відпустили, й ми пішли додому, через той самий блокпост, де затримували, бо іншого проходу до квартири нема. Зустрів нас один з тих, хто знущався над нами з фразами: “Вас що відпустили? Ви з цього щось засвоїли, сподіваюсь?” – підсумували хлопці.

Вони також зазначили, що цькування на блокпосту почалися приблизно за тиждень до цієї події, коли змінилися вартові. За словами потерпілих, попередній склад тих, хто тут чергував, не проявляв неповаги та зацікавленості до них. 

Як повідомили у “Прожекторі”, хлопці звернулися до організації наступного дня. Їм допомогли скласти заяву до поліції, а також до Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter