Ужгородський дитячий центр зробили доступним для дітей з інвалідністю: у травні там спалахнув скандал

Дата: 12 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

У травні в Ужгороді дівчинку з дитячим церебральним паралічем (ДЦП), яка пересувається на кріслі колісному, не впустили до дитячого розважального центру. Згодом керівництво закладу придбало переносний пандус для забезпечення доступності ігрового простору.

Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Фото: Омбудсман України

“Дитина, яка користується кріслом колісним, не змогла брати участь у розважальних заходах через відсутність доступності ігрового простору та некоректне ставлення персоналу”, – нагадав Лубінець.

Представник Омбудсмана Михайло Спасов звернувся до розважального закладу, Ужгородської міської ради та Закарпатської обласної військової адміністрації для вирішення ситуації.

Тим часом представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Андрій Крючков разом з органами місцевої влади відвідав заклад. За результатами візиту вони провели розʼяснювальну роботу серед персоналу закладу та внесли зміни до правил відвідування дитячого простору.

Крім того, в Ужгородській міській раді запланували створення робочої групи для перевірки доступності громадських закладів.

Нагадаємо, що в травні дитину з інвалідністю не пустили до розважального центру, бо, за словами керівництва, працівники нібито “занадто буквально зрозуміли правило “без візочків”. Після оприлюднення інформації про інцидент адміністратора дитячого центру звільнили. 

На це відреагувала ініціатива “Доступно.UA”, зазначивши, що для викорінення таких інцидентів слід проводити тренінги з усіма співробітниками, які працюють із клієнтами. Так, персонал має знати, як допомогти людині з інвалідністю, якщо в цьому буде потреба, а також має розуміти, що діти з інвалідністю мають ті самі права, що й інші діти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter