Уряд затягує закріплення правового статусу Меджлісу – Чубаров

Дата: 22 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів України затягує ухвалення рішення про закріплення правового статусу Меджлісу кримськотатарського народу як представницького органу корінного народу.

Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров в інтерв’ю “Крим.Реалії”.

Він повідомив, що почасти при пошуку ефективних рішень, а іноді й імплементації вже ухвалених законів у Меджлісі стикаються із серйозним нерозумінням та протидією.

“Найбільш чутливим для нас є ухилення Кабінету Міністрів України від виконання ст. 8 Закону “Про корінні народи України”, відповідно до якого давно слід було ухвалити рішення про закріплення правового статусу Меджлісу кримськотатарського народу як представницького органу корінного народу”, – зазначив кримськотатарський політик.

Також Чубаров розповів про розбіжності Меджлісу з Українським інститутом національної пам’яті щодо імплементації норм закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії”.

Меджліс подав документи до Держслужби України з етнополітики та свободи совісті для закріплення правового статусу представницького органу в червні 2023 року.

Меджліс – де-факто представницький орган кримських татар із 1991 року. Оформити такий статус де-юре не дозволяло українське законодавство. Однак у 1999 році Леонід Кучма створив Раду представників кримськотатарського народу при президенті України, яка складалася виключно з членів Міллій Меджлісу.

Не маючи в Україні формального юридичного статусу, Меджліс згадувався як представницький орган кримських татар у документах багатьох міжнародних організацій, зокрема такі як Генасамблея ООН чи ОБСЄ.

Меджліс після закріплення за ним правового статусу матиме можливість брати участь у розробці та реалізації програм, державних і регіональних, що стосуються прав та інтересів кримських татар. Також із представницьким органом доведеться консультуватися з питань надання землі представникам корінних народів, які повертаються до Криму. Порядок включення відомостей про мови, історію та культуру кримських татар до навчального процесу в Україні також має визначатися у взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу.

Після закріплення статусу діяльність Меджлісу забезпечуватиметься коштом Держбюджету України за окремою бюджетною програмою. Також представницький орган має право на доступ до фінансової, технічної, благодійної та гуманітарної допомоги від іноземних держав, міжнародних організацій, юридичних та фізичних осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter