Уряд затвердив новий порядок заходів з реінтеграції, адаптації та підтримки звільнених з полону

Дата: 18 Березня 2024
A+ A- Підписатися

Уряд затвердив Постанову “Про затвердження Порядку проведення відновлювальних (постізоляційних, реінтеграційних) заходів, заходів з адаптації, підтримки (супроводу) осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення”. 

Про це інформує Мінреінтеграції.

Документ визначає, що реінтеграційні заходи та постізоляційний супровід щодо звільнених з полону оборонців України в обовʼязковому порядку здійснюють Міноборони, МВС, СБУ за згодою, Управління державної охорони за згодою та Служба зовнішньої розвідки за згодою. Щодо звільнених цивільних осіб за їхньою згодою – Міністерство охорони здоров’я, Мінсоцполітики, МВС, СБУ за згодою.

Постанова передбачає:

  • удосконалення та впорядкування механізму першочергових заходів із забезпечення соціального захисту зазначених осіб;
  • визначення переліку заходів з організації надання медичної, реабілітаційної та психологічної допомоги таким особам;
  • затвердження вимог до центрів реінтеграції, які забезпечують надання медичної, реабілітаційної та психологічної допомоги особам, які були звільнені з полону.

Кримська правозахисна група повідомляє, що тепер робота з відновлення особового складу проходитиме комплексно, з наданням медичної, реабілітаційної, психологічної допомоги та соціальних послуг. Порядок пропонує модель повної діагностики, безперервний процес лікування та реабілітації.

Як відомо, раніше правозахисні організації неодноразово різко критикували Мінсоцполітики та Міністерство охорони здоров’я за невиконання профільного закону про державний захист незаконно утримуваних громадян України та нерозроблення відповідних порядків. 

Експертка Кримської правозахисної групи Ірина Седова заявила, що Україна потребує ефективного механізму повернення цивільних з полону і насамперед у списках на обмін мають бути бранці Кремля з проблемами зі здоров’ям, ті, хто ризикує не дожити до кінця строку.

За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 19 лютого 2024 року Росія тримає в неволі 208 кримських політв’язнів, 125 з них – кримські татари. Наразі в Україні підтверджено інформацію про 1,5 тисячі цивільних заручників, затриманих Росією. Утім, їх значно більше, оскільки росіяни затримують людей щодня на тимчасово окупованих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter