Уряд створив нове міністерство, але випускає зі свого фокусу роботу з переселенцями – експертка

Дата: 12 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Уряд створив Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та змінив повноваження Міністерства в справах ветеранів (Мінветеранів). 

Про це йдеться в новій урядовій постанові №212 від 11 березня. 

Цим документом уряд скасував рішення про реорганізацію Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб через приєднання до Мінветеранів. 

Міністерство в справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України тепер перейменовано на Міністерство в справах ветеранів України.

А Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України перейменовано на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Нова урядова постанова передбачає, що Мінветеранів формуватиме та здійснюватиме державну політику в соціальному захисті ветеранів війни, їхніх родин, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції гідності, а також у соціальному захисті громадян, на яких поширюється Закон “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Тим часом Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій опікуватиметься політикою з питань ТОТ Донбасу та Криму.

Водночас менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова занепокоєна тим, що в новому МінТОТ відтворюються політики Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО часів міністра Вадима Черниша.  

Правозахисниця Альона Луньова

“Громадські організації говорили про те, що політика міністерства має бути націлена на реінтеграцію людей та територій. Окрім цього, у постанові не згадують внутрішньо переміщених осіб. Є реінтеграція тимчасово окупованих територій, є ветерани, а переселенців немає. Також їх не згадують в описі функціоналу міністерства”, – каже правозахисниця.  

Вона вважає, що з таким відкатом до версії повноважень колишнього МінТОТ, незрозуміло, як можна реінтегрувати окуповані території та “зшити” країну. 

За її словами, переселенці в контексті реінтеграції окупованих територій – це не лише їхнє повернення. Це комплекс складних питань, зокрема питання того, як потрібно працювати з громадами, що приймають, та ухвалення довготривалих рішень. 

“Таке розщеплення міністерств передбачає, що ми не будемо “перетасовувати” повноваження. Ми повертаємося до тих повноважень, які були за керівництва Черниша”, – додала вона.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада проголосувала за призначення нового складу уряду на чолі з Денисом Шмигалем. Міністром у справах ветеранів призначили Сергія Бессараба, а віцепрем’єром, міністром реінтеграції тимчасово окупованих територій – Олексія Резнікова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter