Уряд розширив перелік звільнених від податків товарів для ЗСУ
Уряд вніс зміни до постанови № 112, які знімають податкове навантаження з допомоги для Збройних сил України.
Про це повідомила народна депутатка від фракції “Голос” Галина Васильченко.

“Усі, хто дотичний до волонтерства, знає, скільки проблем створювала ця постанова. Оскільки перелік засобів, які звільняються від оподаткування, часто не враховував реальні потреби військових і запити волонтерів. Тепер же постанова відповідає актуальному стану речей. Автівки, такмед, всі види дронів, засобів РЕБ чи комплектуючих – можна передати військовим без перешкод. Тобто без сплати 18% ПДФО та 5% військового збору”, – написала депутатка.
Урядовці внесли зміни до постанови № 112 і розширили перелік товарів, послуг і робіт, які можуть передаватися без податкових наслідків. До таких товарів належать:
- такмед і медицина;
- транспортні засоби;
- РЕБ і РЕР;
- живлення, зв’язок;
- інструменти, будматеріали та побутові речі;
- одяг, взуття та амуніція;
- засоби для облаштування позицій;
- послуги й роботи (ремонти, консультування, медичні, освітні послуги та ін.);
- 3D-друк (послуги та вироби).
Юридична клініка для волонтерів проаналізувала зміни й вважає їх такими, які вже давно назріли.
“Якщо особа отримує допомогу у матеріальному вигляді або у вигляді послуг, робіт, то це переважно включається в її оподатковуваний дохід, за винятком тих предметів, які чітко визначені в постанові КМУ № 112. І юридична особа, яка надає таку допомогу, як податковий агент, повинна нарахувати та сплатити податок на вартість такої допомоги і подати звітність. А це 18% податку на доходи фізосіб та 1,5% (з 01.01.2025 – 5%) військового збору”, – кажуть волонтери, як це було раніше.
Раніше Верховна Рада підтримала зміни до Податкового кодексу, що скасовують норму про оподаткування допомоги військовим, які не мають статусу учасника бойових дій.
Також нардепи в другому читанні та в цілому ухвалили проєкт закону № 8401“Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” в частині, яка стосувалася оподаткування волонтерів. Зокрема, скасували перелік товарів, які може купувати волонтер за зібрані благодійні кошти без їхнього оподаткування.
Нагадаємо, ZMINA розповідала, “Як ввозити, обліковувати та списувати гуманітарну допомогу з появою електронної системи реєстрації”.