Уряд розповів, як сприятиме розвитку громадянського суспільства у 2020 році

Дата: 09 Липня 2020
A+ A- Підписатися

У 2020 році Кабінет Міністрів планує реалізувати 16 заходів, які мають допомогти створити сприятливе правове і фінансове середовище для розвитку громадянського суспільства в Україні. 

Відповідний план заходів ухвалили на засіданні Кабміну, повідомили на сторінці ініціативи “Громадянське суспільство та влада”. 

Затверджено план заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільстваСьогодні на…

Опубліковано Громадянське суспільство і влада Середа, 8 липня 2020 р.

Ухвалений план, текст якого незабаром має з’явитися на сайті уряду, передбачає, зокрема: 

  • Обов’язкове ухвалення органами місцевого самоврядування статутів територіальних громад та запровадження дієвих форм участі жителів в управлінні місцевими справами. Задля цього Кабмін має внести на розгляд парламенту законопроєкт, який зробить такі статути обов’язковими та пропише чіткі правові процедури громадських слухань, експертиз, місцевих ініціатив тощо.
  • Створення урядом законопроєкту “Про публічні консультації”, який дозволить громадянам та громадським організаціям отримати чітку процедуру консультацій з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, щоб комунікація сторін стала прозорішою та ефективнішою.
  • Доручення облдержадміністраціям запровадити соціальне замовлення та розпочати закуповувати соціальні послуги для громадян у громадських, благодійних організацій, завдяки чому спектр послуг має стати ширшим, а їхня якість – кращою.
  • Долучення освітнього модуля щодо громадянського суспільства до навчальних програм шкіл та вишів.
  • Навчання ОГС готувати пакети документів для участі в конкурсах на отримання фінансової підтримки з державного або місцевих бюджетів.
  • Удосконалення законодавчого врегулювання питання участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, розв’язанні питань місцевого значення.
  • Підвищення рівня поінформованості громадян з питань надання соціальних послуг, реалізації суспільно корисних проєктів та запобігання шахрайству під час збору благодійних пожертв.

До підготовки плану автори залучили представників громадянського суспільства, які незабаром мають розпочати роботу над підготовкою Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні вже на 2021–2026 роки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: