Уряд Канади хоче зробити безоплатними контрацептиви для жінок

Дата: 01 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

В уряді Канади хочуть зробити безоплатним доступ до контрацептивів для всіх жінок репродуктивного віку, щоб вони мали можливість вибрати протизаплідний засіб незалежно від рівня доходів. Крім того, для мільйонів канадців планують запровадити безплатний доступ до ліків проти діабету.

Про це повідомила пресслужба канадського уряду.

Джерело: Shutterstock

Уряд країни зазначає, що фінансові витрати на контрацептиви та ліки для хворих на цукровий діабет є однією з найбільших перешкод для покращення доступності медицини в країні. Однак ця ініціатива, яка стане частиною майбутнього бюджету на 2024 рік, має відкрити доступ до більшості рецептурних контрацептивів і ліків проти діабету.

Це означає, що кожна з понад 9 мільйонів жінок, які проживають у Канаді, матиме можливість вибрати протизаплідний засіб, що найкраще їй підходить, незалежно від доходів. Крім того, за цим законом понад 3,7 мільйона канадців отримають право на безоплатний інсулін.

“Жінки повинні мати можливість вільно обирати контрацептиви, які їм потрібні, попри їхню вартість. Тому ми робимо контрацептиви безоплатними”, – зазначив премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Заступниця міністра охорони здоров’я Яара Сакс наголосила, що Канада “дбає про те, щоб жінки мали свободу планувати своє майбутнє і вибирати, коли вони хочуть створити сім’ю“. Вона каже, що канадці “ніколи не мають вибирати між своїм здоров’ям і оплатою рахунків“.

Товариство акушерів і гінекологів Канади (SOGC) привітало ініціативу уряду, заявивши, що “доступ до контрацепції виходить за межі репродуктивних прав і є наріжним каменем громадського здоров’я та справедливості”.

У Канаді порахували вартість контрацептивів на одну пацієнтку щороку. Так, на пероральні протизаплідні пігулки для однієї пацієнтки потрібно близько $222, а на гормональні внутрішньоматкові спіралі – приблизно $370. Одна пігулка екстреної контрацепції в Канаді коштує близько $22.

Бюджет уряду Канади на 2024 рік хочуть подати на розгляд Нижньої палати парламенту 16 квітня.

Нагадаємо, в уряді Франції вирішили розширити систему безоплатної екстреної контрацепції. З 2023 року вона стала доступною не лише для жінок до 26 років, але й для інших жінок незалежно від віку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter