Уряд Албанії ухвалив рішення заблокувати на рік соцмережу “TikTok” на території країни

Дата: 09 Березня 2025
A+ A- Підписатися

В Албанії уряд ухвалив рішення про блокування тіктоку на території країни на рік, звинувативши соцмережу в підбурюванні до насильства й цькування, особливо серед дітей.

Про це повідомили в The Associated Press.

Фото: Pixabay

Як поінформувала міністерка освіти Албанії Оґерта Манастирліу, представники албанського уряду ведуть переговори з платформою “TikTok” щодо впровадження фільтрів на кшталт батьківського контролю і вікової перевірки, а також додавання албанської мови в застосунок.

Раніше влада провела 1300 зустрічей з приблизно 65 тисячами батьків, оскільки діти становлять найбільшу групу користувачів тіктоку в Албанії.

Саме батьки “рекомендували й підтримували закриття або обмеження платформи “TikTok“, зазначила міністерка.

Видання пише, що Кабмін ініціював рішення про блокування соцмережі ще 2024 року, після того, як підліток зарізав іншого підлітка під час сварки, що розпочалася в тіктоку.

В грудні 2024 року, коли прем’єр-міністр Еді Рама заявив про плани заблокувати застосунок, “TikTok” звернувся до уряду Албанії з вимогою “термінових роз’яснень” стосовно випадку з убивством підлітка.

Нещодавно очільник албанського уряду заявив про “позитивний діалог з компанією”. За його словами, представники платформи “TikTok” найближчим часом мали відвідати країну, щоб запропонувати “серію заходів для посилення безпеки дітей”.

Компанія зі свого боку стверджує, що “не знайшла доказів, що у винуватця чи жертви були акаунти в тіктоку, а численні звіти підтвердили, що відео, яке передувало цьому інциденту, було опубліковано на іншій платформі, а не на тіктоку“.

Албанські батьки дедалі більше стурбовані повідомленнями про те, що діти, під впливом відповідного контенту у соціальних мережах, приносять до шкіл ножі або стають учасниками цькування, яке пропагується сюжетами в тіктоку.

У деяких школах Албанії влада збільшила кількість поліціянтів і вжила інших заходів, зокрема, запровадила програми навчання для вчителів, учнів та їхніх батьків.

Видання зазначає, що опозиція не погоджується з блокуванням тіктоку і призначила протест проти цього рішення на 15 березня. Вони заявили, що заборона є “актом нетерпимості, страху й жаху перед вільними думками та самовираженням”.

Нагадаємо, у 2023 році у тіктоку почали з’являтися відео, на яких померлі діти детально розповідають про власну смерть. Реалістичні зображення справжніх дітей генерував штучний інтелект. Рідні, які побачили історії своїх померлих дітей у соцмережі, обурені.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter