“Уродженець України”: розвідка опублікувала дані російського генерала, який керує бомбардуванням Маріуполя

Дата: 20 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Українська розвідка отримала дані російського генерала, відповідального за масовані удари крилатими ракетами по українських містах та об’єктах інфраструктури, здійсненими літаками стратегічної авіації. Зокрема, килимового бомбардування Маріуполя. 

Про це повідомили на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Так, безпосередню участь у відкритому військовому вторгненні в Україну бере Сергій Іваночив Кобилаш, командувач далекою авіацією ВКС ЗС РФ, генерал-лейтенант, уродженець Одеси. 

Уперше після закінчення Другої світової війни саме під його керівництвом здійснено килимове бомбардування густонаселених територій Маріуполя.

Кобилаш також причетний до вбивств мирного населення в Грузії та Сирії. 

Як командувач дальньої авіації мав безпосередній стосунок до проведення операції російських ВКС у Сирії. Тоді завдавання ракетно-бомбових ударів по території цієї країни призвело до масової загибелі цивільних.

“Це було кваліфіковано міжнародним співтовариством як військовий злочин. У лютому 2017 року за участь у знищенні мирних сирійців указом російського президента заохочено званням “генерал-лейтенант”, – пише українська розвідка.

У серпні 2008 року, під час агресії Москви проти Грузії, як командир 368-го штурмового авіаційного полку Кобилаш керував діями підлеглих і особисто як пілот штурмовика бомбардував грузинські міста. За участь у вбивстві мирного населення Путін відзначив його званням “Героя Росії”.

Під час Першої та Другої Чеченських війн Кобилаш здійснив десятки бойових вильотів для невибіркових бомбардувань території Чечні, зокрема з використанням заборонених касетних та вакуумних бомб. 

Нагадаємо, нещодавно голова Донецької ОВА Павло Кириленко заявив, що “є територія Маріуполя, але міста немає: російські війська все знищили”. 

Коаліція “Україна. 5 ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, згвалтування, руйнування і привласнення майна, не викликане військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення в якості “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні і культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті  на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитись до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter