“Урівняння агресії та самозахисту – свідчення втрати адекватності”: у Міноборони відреагували на дослідження Amnesty International

Дата: 04 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Будь-які спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію та український самозахист, як це зроблено в останній доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International, є свідченням втрати адекватності й способом знищити свій авторитет.

З такою заявою виступив очільник Міністерства оборони України Олексій Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков. Фото: Міноборони

Резніков наголосив, що причиною, чому сотні тисяч українців досі живі й мають дім, – це самовіддані героїчні дії Сил оборони України. 

“Будь-які спроби поставити під сумнів право українців опиратися геноциду, захищати свої родини й домівки, захищати свої життя і життя своїх дітей, опиратися діям Росії як держави-терориста – це збочення, у які б правові конструкції його б не маскували”, – каже міністр. 

Резніков нагадав, що Україна всебічно аналізує і дає оцінку, зокрема юридичну, подіям на війні, як того вимагають зобов’язання правової держави. 

“Але ми не дозволимо паплюжити нашу армію, наших захисників. Це я як юрист говорю”, – підсумував очільник Міноборони. 
 
Доповідь Amnesty International, в якій автори звинуватили українських військових у розміщенні систем озброєння в населених житлових районах, зокрема в школах і лікарнях, вийшла 4 серпня. Публікація викликала неоднозначну реакцію серед українських правозахисників, журналістів та дипломатів, багато з яких називали дослідження маніпулятивним.
 
Така поведінка Amnesty International – це не про пошук та донесення світу правди. Це про створення фальшивого балансу між злочинцем та жертвою; між країною, яка сотнями та тисячами знищує цивільне населення, міста, території та країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ, рятуючи континент від цієї навали. Тому припиніть займатися створенням фальшивої реальності, де у вас всі у чомусь трохи винні”, – зазначив, наприклад, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
 

Коментуючи дослідження, в українському офісі Amnesty International нагадали, що фіксуванням фактів та підготовками матеріалів займається окрема команда департаменту реагування на кризи Amnesty International. 

Також зазначили, що організація визнала вторгнення Росії на територію України актом агресії та грубим порушенням Статуту ООН, що є злочином згідно з міжнародним правом. 

“З початку повномасштабного вторгнення український офіс адвокатує розслідування та допомагає залучити слідчих-криміналістів інших країн до розслідувань воєнних злочинів на території України”, – каже Оксана Покальчук, директорка українського офісу Amnesty International. 

Детальніше прочитати про дослідження Amnesty International можна за посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: