Умови на Донбасі не відповідають вимогам для проведення виборів – США

Дата: 29 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Умови на Донбасі не відповідають необхідним вимогам для проведення виборів.

Про це заявила постійна представниця США в ООН Саманта Пауер під час засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні.

Пауер відзначила важливість проведення місцевих виборів на Донбасі згідно з українським законодавством та міжнародними стандартами.

“Для проведення демократичних виборів громадяни та спостерігачі, які проводять моніторинг, потребують безпеки, щоб мати можливість пересуватися, щоби люди могли вільно висловлювати свою думку, збиратися без побоювання за своє життя. Але ті умови, які створені на сході України, вони ніяким чином цим стандартам не відповідають”, – наголосила Пауер. 

При цьому вона звернула увагу на обмеження свободи пересування та доступу до усієї території Донбасу для спостерігачів ОБСЄ.

“Коли Росія та підтримувані нею сепаратисти не надають доступу неупередженим спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, починаючи від Криму, і завершуючи тією територію, де впав літак MH17 – що вони там приховують? Чому їх так лякають співробітники СММ? Чому ви ускладнюєте їхнє пересування? Чому ви націлюєте на них свою зброю?” – запитала Пауер.

Засідання Ради безпеки ООН, яке відбулося вчора увечері, анонсував напередодні президент України Петро Порошенко. “Причина: погіршення безпекової ситуації на Донбасі та невиконання Росією Мінських домовленостей”, – зазначено у повідомленні на сайті президента.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: