Ультраправі в Києві намагалися зірвати Європейську лесбійську конференцію

Дата: 12 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві представники ультраправих організацій “Традиція і порядок” та “Катехон” намагалися зірвати проведення Європейської лесбійської конференції.

Відео з місця події, де видно акцію ультраправих, виклало в себе на сторінці Всесвітньо-Броварське телебачення. 

Конференція, яку організує громадська організація “Інсайт”, відбувається в одному зі столичних готелів. За словами організаторів, на захід приїхали сотні жінок з багатьох країн Європи. На фотографіях та відео, які викладали у Facebook, видно, що ультраправі прийшли до місця проведення з плакатами та гучномовцями. 

Голова “Інсайту” Олена Шевченко в коментарі “Громадському” повідомила, що представники “Традиції і порядку” та “Катехону” напали на гостей заходу. 

“Праворадикали залили внизу все газом – постраждали з десяток людей, їм зараз промивають очі, тут працює швидка. В декого з нападників були бити, але вони не змогли пройти всередину приміщення”, – розповіла вона. 

За словами Шевченко, ультраправі пообіцяли приходити до місця проведення конференції й у наступні дні, а тому організатори викликатимуть поліцію. 

Amnesty International закликала владу засудити напади на Європейську лесбійську конференцію та ефективно вирішити проблему зростання кількості злочинів на ґрунті ненависті в країні.   

“Ці напади мають бути ефективно розслідувані, але лише цього недостатньо. Доти, доки політики і чиновники в Україні не почнуть протистояти проявам насильства з боку тих, хто поширює дискримінацію, і зобов’яжуться викорінити його, люди та поліція продовжуватимуть зіштовхуватися з цим насильством щодня. Ці прояви насильства знаходитимуть нових жертв, та загалом підриватимуть права людини в Україні. Учора та у декількох випадках до цього, ми бачили, як поліцейські хоробро протидіяли насильству та захищали учасників та учасниць. Проте, суть проблеми полягає насамперед в ігноруванні на найвищому державному рівні проблеми дискримінації та насильства, а також в майже повній безкарності для нападників”, – сказала Марі Стразерздиректорка регіонального офісу Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії. 

Як відомо, згідно з останньою доповіддю офісу Омбудсмана, в Україні ситуація у сфері запобігання та протидії дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності не зазнала суттєвих позитивних змін. У суспільстві й надалі зберігається високий рівень упередженого ставлення до представників ЛГБТІ-спільноти, що виявляється в непоодиноких випадках дискримінації, порушеннях права на особисту недоторканність, на повагу до людської гідності, свободу слова і мирних зібрань, а також у скоєнні злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

ДОВІДКА. Європейська лесбійська конференція – платформа, куди для того, щоб обговорити проблеми ЛГБТ-жінок у країнах Європи та Центральної Азії, приїжджають сотні активісток. Перша конференція відбулась у 2017 році у Відні; тоді захід зібрав понад 500 осіб. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter