Ультраправі погрожують поліції в Чернівцях через Фестиваль рівності

Дата: 18 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Представники ультраправих угрупувань “Азов” та “Національний корпус” погрожують поліції в Чернівцях, щоб ті не захищали Фестиваль рівності.

Про це стало відомо із заяви ЛГБТ-організації “Інсайт”.

19 травня в Чернівцях має відбутись Фестиваль рівності. За тиждень до приїзду правозахисників у місто до них почали надходити повідомлення з погрозами зриву від ультраправих угрупувань. Подібні повідомлення почали приходити й до правоохоронців, які повинні були захищати відвідувачів.

“Начальник Управління превентивної діяльності повідомив нам, що мав особисту розмову з представником “Національного корпусу” в Чернівцях Ігорем Лучаком, який погрожував, що Фестивалю рівності в Чернівцях не буде, адже вони не допустять, щоб він відбувся, і будуть зривати”, – зауважували в “Інсайті”.

Про плани зривати покази фільмів та лекції в Чернівцях повідомили ультраправі з різних міст Західної України.

Після погроз чернівецькі правоохоронці запропонували перенести фестиваль до іншого місця і не розголошувати адресу до початку.

“Представники поліції висловили прохання ГО “Інсайт” перенести проведення фестивалю подалі від центру, без публічного оголошення місця. У ці дати в Чернівцях буде також проходити Вуличний фестиваль музики, куди приїде багато туристів (понад 40 туристичних груп), і представники влади бояться можливих зіткнень під час фестивалю, адже переймаються іміджем міста та держави”, – розповіли правозахисники.

Після таких заяв поліції активісти звернулись до влади та міжнародних організацій за підтримкою. І вони відгукнулись.

Зі спільною заявою на підтримку фестивалю виступили посли Австралії, Австрії, Бельгії, Кіпру, Данії, Канади, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.

Правозахисна організація Amnesty International Ukraine оголосила акцію термінової допомоги та попросила всіх небайдужих написати листа начальнику головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.

Підтримати фестиваль у Чернівцях вирішила моніторингова місія ООН з прав людини, яка вимагала від правоохоронних органів забезпечити захист усім учасникам фестивалю.

“Ми нагадуємо, що Загальна декларація прав людини гарантує право на свободу мирних зібрань, свободу думки та вираження поглядів усім, без дискримінації”, – йшлось у заяві.

Реакція спільноти підштовхнула чиновників у Чернівцях до дій, і тепер організатори фестивалю кажуть, що поліція гарантує безпеку всім учасникам.

У березні 2016 року у Львові ультраправі зірвали Фестиваль рівності. Тоді проти проведення події виступали в міській раді, а Львівський окружний адміністративний суд взагалі заборонив будь-які масові заходи в дні його проведення.  

На зрив фестивалю тоді відреагували українські політики, міжнародна спільнота, а відео, де ультраправі молодики наздоганяють автобус з учасниками фестивалю, облетіло українські медіа.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: