Уляна рекомендує: петиція про легалізацію медичного канабісу зібрала необхідну кількість підписів

Дата: 13 Березня 2019
A+ A- Підписатися

На сайті Верховної Ради України петиція “Законодавчо врегулювати канабіс для науки та медицини – захистити конституційні права громадян” зібрала 25 000 підписів, необхідних для розгляду звернення парламентом. 

Про це повідомили активісти Української асоціації медичного канабісу на своїй сторінці у Facebook.

Петицію зареєстрували на сайті парламенту ще 30 січня; під нею підписалися 20 громадських організацій, а вже наступного дня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун підтримала активістів, заявивши, що медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття під час низки тяжких захворювань і станів.

За словами активістів, через те, що в Україні не врегульоване питання медичного канабісу, понад 2 мільйони людей у країні відчувають порушення своїх конституційних прав, а саме права на життя та доступ до ефективного лікування.

“Ми обрали петицію як дієвий шлях вирішити цю проблему”, – зазначив речник Української асоціації медичного канабісу Тарас Ратушний та висловив сподівання, що експертна дискусія, яка розпочалася завдяки петиції минулого місяця, тепер має завершитись у парламенті ухваленням відповідного закону.

Центр прав людини “Зміна” неодноразово розповідав про те, чому в Україні слід легалізувати канабіс у медичних цілях. Наш кореспондент спеціально сходив на “Конопляний марш” та поспілкувався з його учасниками, серед яких є військові, школярі та люди з інвалідністю. Минулого року низка країн у світі легалізувала марихуану: у Британії, наприклад, цьому процесу допоміг 12-річний хлопець на ім’я Біллі, а в Канаді чиновники в такий спосіб вирішили впоратися з чорним ринком наркотиків, адже, згідно зі статистикою, жителі країни щорічно витрачають на купівлю марихуани мільярди доларів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: