Укрзалізниця прибрала з ужитку дискримінаційні терміни щодо людей з інвалідністю

Дата: 29 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Компанія “Укрзалізниця” увідповіднила сучасним нормам терміни та визначення, пов’язані з інвалідністю. 

Про це повідомили в компанії. 

Відповідні зміни передбачають нові Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України.

У компанії кажуть, що змінили, наприклад, визначення “дитина-інвалід” на “дитина з інвалідністю”, а визначення “інвалід війни” на “особа з інвалідністю внаслідок війни”. 

Окрім цього, в Укрзалізниці продовжують впроваджувати програму “Інклюзивна залізниця”. Вона, наприклад, передбачає зменшення рівня безробіття та соціальної ізоляції серед ветеранів – працівників Укрзалізниці й створення безбар’єрного простору, доступного для всіх клієнтів та пасажирів. 

Уже декілька років люди з інвалідністю можуть купити пільгові квитки на потяги Укрзалізниці онлайн. До цього для купівлі треба було реєструватись у централізованому банку даних, але й це зробити можна було лише через орган соціального захисту та за особистої присутності. 

Фото: Укрзалізниця

В українських документах слово “інвалід” не використовують, відколи відповідний указ підписав тодішній президент Петро Порошенко. Він вніс правки до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю. 

Річ у тім, що, коли Верховна Рада у 2009-му ратифікувала конвенцію, під час перекладу сталася помилка. Генеральна Асамблея ООН ухвалила назву документа англійською мовою Convention on the Rights of Persons with Disabilities, але українською офіційно використали назву – Конвенція про права інвалідів. 

Правозахисники неодноразово звертали увагу на цю проблему, а 2015-го в публікації “Немає інваліда. Є людина” головна редакторка тоді ще Центру інформації про права людини Ірина Виртосу закликала до розв’язання проблеми й хоча б у журналістських матеріалах використовувати замість слова “інвалід” сполучення “людина з інвалідністю”.

Нагадаємо, що уряд планує змінити в Україні систему працевлаштування людей з інвалідністю. Про те, що передбачають зміни, можете прочитати за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter