Укрзалізниця прибрала з ужитку дискримінаційні терміни щодо людей з інвалідністю
Компанія “Укрзалізниця” увідповіднила сучасним нормам терміни та визначення, пов’язані з інвалідністю.
Про це повідомили в компанії.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2023/03/1368617024_vagon-dlya-innvalidov-1-glavnaya-e1680099832524.jpeg)
Відповідні зміни передбачають нові Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України.
У компанії кажуть, що змінили, наприклад, визначення “дитина-інвалід” на “дитина з інвалідністю”, а визначення “інвалід війни” на “особа з інвалідністю внаслідок війни”.
Окрім цього, в Укрзалізниці продовжують впроваджувати програму “Інклюзивна залізниця”. Вона, наприклад, передбачає зменшення рівня безробіття та соціальної ізоляції серед ветеранів – працівників Укрзалізниці й створення безбар’єрного простору, доступного для всіх клієнтів та пасажирів.
Уже декілька років люди з інвалідністю можуть купити пільгові квитки на потяги Укрзалізниці онлайн. До цього для купівлі треба було реєструватись у централізованому банку даних, але й це зробити можна було лише через орган соціального захисту та за особистої присутності.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2023/03/04d03cb6-7dd200c8c713384ecd69c2cf60ff711b-e1680100642671.jpeg)
В українських документах слово “інвалід” не використовують, відколи відповідний указ підписав тодішній президент Петро Порошенко. Він вніс правки до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю.
Річ у тім, що, коли Верховна Рада у 2009-му ратифікувала конвенцію, під час перекладу сталася помилка. Генеральна Асамблея ООН ухвалила назву документа англійською мовою Convention on the Rights of Persons with Disabilities, але українською офіційно використали назву – Конвенція про права інвалідів.
Правозахисники неодноразово звертали увагу на цю проблему, а 2015-го в публікації “Немає інваліда. Є людина” головна редакторка тоді ще Центру інформації про права людини Ірина Виртосу закликала до розв’язання проблеми й хоча б у журналістських матеріалах використовувати замість слова “інвалід” сполучення “людина з інвалідністю”.
Нагадаємо, що уряд планує змінити в Україні систему працевлаштування людей з інвалідністю. Про те, що передбачають зміни, можете прочитати за посиланням.