Український винахідник першим у світі збирається виробляти папір з опалого листя

Дата: 20 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

Український студент КНУ ім. Т. Шевченка провів перші вдалі випробування технології виробництва екологічного паперу з опалого листя.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки. 

Валентин Фречка – винахідник із Закарпаття, який ще у 2018 році отримав золоту медаль на Genius Olympiad у Нью-Йорку за свій проєкт Recycle Of Fallen Leaves. Хлопець стверджує, що, виробляючи папір за його технологією, протягом лише одного року можна скоротити вирубування лісів на 18% в усьому світі, обробляючи хоча б 600 кг листя на день.

З паперу, який виготовляє винахідник, можна робити склянки, тарілки, пакети, сумки, тубуси для ручок, принтерний, крафтовий, дизайнерський, пакувальний папір, а також багато інших продуктів, які наразі виготовляють із пластику.  

“Україна має потужний потенціал щодо застосування технології виготовлення паперу з опалого листя, особливо західна її частина та північна. Протягом осіннього періоду, зібравши все опале листя у великих містах України, можна розтягнути виробництво на рік і застосовувати технологію як додаткову до класичного виробництва, замінивши деревну целюлозу на листяну. А взагалі, аби покращити становище екології, треба спочатку перейти на енергозберігаючі та інноваційні технології виробництва, які передбачають повну переробку відходів та їхнє використання. Інтелектуальний підхід до проблеми – і ми маємо країну, вищу за європейський рівень”,розповідав Валентин ще коли був школярем в одному зі своїх інтерв’ю.

Наразі хлопець провів випробовування своєї технології на спеціалізованому обладнанні і заявив, що вона готова до роботи в “масштабних умовах”.

“Необхідно вдосконалити певні деталі, але загалом уже скоро можна буде говорити про першу у світі лінію переробки опалого листя на паперову продукцію”, – цитують його слова в міністерстві. 

Нагадаємо, що нещодавно Україна опинилася на дев’ятому щаблі рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на одного жителя: рівень перероблення відходів у країні становить лише 3,2%. 

Цього року Міністерство екології та природних ресурсів внесло на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який має допомогти впровадити європейську модель поводження з відходами. Чиновники, зокрема, планують запровадити ієрархію управління відходами, систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, а також розширити відповідальність виробників. Задля цього в Україні пропонують підвищити штрафи за правопорушення у сфері управління відходами майже в 10 разів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: