Українські моряки в Росії досі перебувають під слідством – Денісова

Дата: 10 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

У Росії досі продовжується слідство щодо 24 українських моряків та кримчанина Едема Бекірова попри їхнє звільнення.

Про це Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила сьогодні в ефірі програми “Сніданок з 1+1”, відповідаючи на запитання про юридичний статус в Україні 11 колишніх політв’язнів і 24 моряків та що було предметом домовленостей з РФ.

“Вони вільні громадяни на території України. У нас є три таких позиції: у десяти політв’язнів було клопотання про помилування, і вони були помилуванні президентом РФ, один – це пан Бекіров – був звільнений під особисте зобов’язання і 24 моряки було звільнено під особисте зобов’язання моє як людини, яка заслуговує на довіру, – згідно зі статтею 103 КПК РФ”, – сказала Денісова.

Розповідаючи про попереднє слідство в РФ щодо українських моряків, Денісова повідомила, що воно триває і що зараз адвокати ознайомлюються з матеріалами справи.

“Тому що, згідно з рішенням Міжнародного морського трибуналу… стаття 119 передбачає, що трибунал не вважає за необхідне вимагати від Росії призупинити кримінальне переслідування щодо 24 затриманих українських військових моряків”, – пояснила вона.

Омбудсман додала, що, якщо справу моряків буде доведено до суду, вони зможуть брати участь у засіданнях дистанційно, наприклад через скайп. Денісова також нагадала, що, згідно з Конституцією, Україна не має видавати своїх громадян у таких випадках.

Нині офіційно в російських в’язницях, за словами Омбудсмана, лишається 113 громадян України, зокрема кримських татар. Про їхнє звільнення наразі йдуть перемовини. Денісова сподівається, що бранці кремля повернуться в Україну до кінця цього року


7 вересня в межах обміну утримуваними особами з РФ до України повернулися 24 військовополонених моряки та 11 політв’язнів Кремля: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов та Артур Панов.

Водночас до РФ повернули 35 осіб, про обмін яких просили росіяни. Усі вони були засуджені в Україні за різні злочини або є фігурантами кримінальних проваджень. В СБУ наголошували, цих осіб передали Росії з чітким дотриманням законодавства та процесуальних норм.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов’язав Росію звільнити захоплених моряків і судна. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: