Українські біженці можуть виїхати з Польщі до України на 30 днів та повернутися, щоб зберегти пільги

Дата: 02 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Українці мають право перебувати на території Польщі легально протягом 18 місяців, починаючи з 24 лютого 2022 року, якщо метою в’їзду є отримання міжнародного захисту. Водночас, якщо залишити Польщу на понад 30 днів однією поїздкою, міжнародний захист, соціальне забезпечення та, відповідно, право “пільгового” в’їзду втрачаються. 

Про це йдеться у роз’ясненні посольства України в Польщі. 

Тобто громадяни України, які отримали статус тимчасового прихистку в Польщі, можуть виїхати до України й повернутися назад упродовж 30 днів.

“Якщо ви виїхали в Україну менше ніж на 30 днів з особистих/побутових питань, вас мають пустити назад, але остаточне рішення за польською прикордонною службою (тобто 100% гарантії немає)”, – зазначають у роз’ясненні. 

Українські прикордонники також мають право відмовити у повторному виїзді з України без закордонного паспорта (звичайного чи біометричного).

Крім того, легальне переміщення в межах Шенгенської зони можливе за наявності короткострокової чи довгострокової візи або дозволу на проживання, виданого державою–членом ЄС:

“Якщо ви бажаєте їхати з Польщі далі до ЄС, але минуло понад 90 днів перебування, то це допустимо лише у тому випадку, якщо ви плануєте “взяти” захист іншої країни ЄС”.

У посольстві нагадують, що українці мають право виїхати з України з будь-яким наявним документом, що підтверджує особу, лише один раз. Вдруге з “внутрішнім” паспортом, ID-карткою, свідоцтвом про народження вже не випустять:

“Натомість, ви можете перетинати кордон зі звичайним або біометричним закордонним паспортом, в тому числі, строк дії якого подовжено, а дитина – з закордонним паспортом (звичайним, біометричним, подовженим) або на підставі закордонного паспорта її батьків чи законних представників, до якого внесено інформацію про цю дитину”.

Нагадаємо, що, як повідомив Володимир Зеленський, з початку повномасштабної війни майже 5 млн українців виїхали за кордон. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: