Україні з партнерами не вдалось оскаржити повноваження Росії в ПАРЄ

Дата: 29 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалив два рішення про те, що російська делегація в асамблеї має продовжити роботу без санкцій.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Проти затвердження повноважень делегації РФ у перший день зимової сесії асамблеї виступили членкиня латвійської делегації Марія Голубєва та член литовської делегації Емануеліс Зінгеріс. Причинами зупинення автоматичного затвердження повноважень тоді стали: 

  • змістовні підстави, а саме порушення Росією своїх зобов’язань, зокрема дії РФ в Україні та Грузії;
  • процедурні підстави, а саме те, що за російських депутатів, обраних у багатомандатному округу, віддавали свої голоси також мешканці окупованого Криму.

Комітет розглянув скаргу, але дійшов висновку, що ці підстави не є достатніми для запровадження обмежень проти таких депутатів у ПАРЄ.

Як зазначив кореспондент “Європейської правди” в Страсбурзі, комітет одночасно ухвалив рішення про підтвердження повноважень ще кількох національних делегацій. Щодо кожної з них комітет оприлюднив аргументацію рішення, але стосовно Росії вирішив не давати аргументів і обмежився лише висновком.

Крім того, регламентний комітет ПАРЄ виніс позитивний висновок щодо другого рішення про незапровадження санкцій проти РФ, затвердження якого очікується згодом. 

Нагадаємо, що Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Проте в червні минулого року асамблея ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. Це рішення підтримали тоді 118 депутатів, а 62 – проголосували проти. Того ж дня на знак протесту проти повернення Росії українська делегація призупинила участь у роботі асамблеї, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації.

Згодом у доповіді моніторингового комітету ПАРЄ щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії журналісти не знайшли пунктів, пов’язаних з питаннями окупованого Криму та військової агресії на Донбасі. Проте в документі залишили питання сплати Росією внесків. 

Наприкінці минулого року Венеційська комісія дійшла висновку, що ПАРЄ не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ, яка анексувала частину іншої держави.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter