Українцю загрожує до 4 років в’язниці у Білорусі за порушення порядку та осквернення будівель

Дата: 16 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Слідчий комітет Білорусі завершив досудове розслідування справи щодо громадянина України, якого називають “активним учасником групових дій, що грубо порушують громадський порядок” у Мінську минулого року. Правозахисники твердять, що суд над чоловіком триває з 10 вересня. 

Про це повідомили у Слідчому комітеті Білорусі. 

32-річний українець, як переконують білоруські силовики, 30 серпня і 13 вересня минулого року брав участь у протестах у Мінську. У слідчому комітеті говорять, що він разом з невстановленими особами порушував громадський спокій і блокував рух транспорту у серпні, а у вересні “протиправними діями” перешкоджав роботі семи підприємств і організацій з реалізації товарів і надання послуг.

Звинуватили чоловіка також у тому, що він організовував та безпосередньо наносив “на фасади не менше 27 будівель написи та зображення протестного характеру”.

“Зазначеними діями державному підприємству завдано збитків на загальну суму понад дві тисячі рублів”, – йдеться у повідомленні на сайті відомства. 

Хоча повідомлення слідчого комітету Білорусі з’явилось на сайті відомства 16 вересня, за майже тиждень до публікації правозахисний центр “Вясна” повідомив про початок судового розгляду справи 33-річного українця на ім’я Михайло Ференец родом з Донецька. За їхніми даними, він проживав у Білорусі з 2012 року. 

“Ференеца звинувачують в участі у трьох маршах минулого року, а також в організації шляхом адміністрування телеграм-каналу “Сміливі люди” нанесення протестних написів і зображень, вивішування БЧБ-стрічок у дворах Фрунзенського району Мінська”, – зазначили вони. 

Затримали українця ще у вересні минулого року та спочатку хотіли вислати з країни, однак потім не стали цього робити. У протоколах допитів зазначено, що білоруські силовики вмовили його підписати документи, обіцяючи відправити до України. Через сім місяців після затримання МВС країни опублікувало відео, на якому Ференец закликає народ Білорусі “заспокоїти свої хвилювання, перейти в мирне русло, почати нормальний діалог і перестати збурювати країну”. 

Обвинувачення українцю винесли за статтями “Участь в діях, що грубо порушують громадський порядок” та “Організація осквернення споруд і псування майна”. Йому загрожує до 4 років позбавлення волі. 

На суді він відмовився від давання показів та не визнав провину. 

Українське МЗС поки справу чоловіка не коментувало. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter