Україна закликає МКС не обмежуватись ордерами на арешт Путіна та Львової-Бєлової

Дата: 18 Липня 2023
A+ A- Підписатися

Україна закликає Міжнародний кримінальний суд у Гаазі активізувати зусилля і видати нові ордери на арешт за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, вчинені росіянами на українській території.

З таким закликом виступив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

Фото: Reuters

Ордери на арешт Путіна та його уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової МКС видав у квітні поточного року й це, за словами Кулеби, стало без перебільшення переломним моментом. 

“Маріуполь, Буча, Гостомель, Бородянка, Ізюм. Назви колись тихих і мирних населених пунктів, які тепер відомі всьому світові через російські звірства. Відновлення справжнього довгострокового миру можливе лише за умови відновлення справедливості”, – наголосив міністр. 

Кулеба нагадав, що всі 123 держави-члени Міжнародного кримінального суду, які ратифікували Римський статут, мають неухильно виконувати вимогу суддів та арештувати підозрюваних у депортації українських дітей. Водночас посадовець додав, що притягнути до відповідальності вище політичне та військове керівництво РФ за скоєння злочину агресії зможе лише спеціальний трибунал. 

“Створення Спецтрибуналу жодним чином не зашкодить, а, навпаки, доповнить важливі зусилля МКС із досягнення справедливості”, – каже міністр. 

В Офісі генпрокурора планують до кінця року стати на крок ближче до переслідування найвищого політичного та військового керівництва Росії. 

На тлі заклику України до видавання нових ордерів на арешт, європарламентарі закликали МКС видати такий щодо самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Нагадаємо, що ZMINA разом з експертами-правниками розбиралася, як працює Міжнародний кримінальний суд в Україні, з якими проблемами він зіткнувся та чим іще, окрім розслідувань, займається.

Детальніше про це можете почитати за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter