Україна в ТКГ пропонує провести демілітаризацію ОРДЛО та вибори в березні 2021 року

Дата: 05 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Україна створила для Тристоронньої контактної групи “План спільних кроків” із пропозицією повного припинення конфлікту й демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року, щоб створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня того ж року.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на очільника української делегації Леоніда Кравчука

Згідно з озвученим планом, спочатку сторони планують припинити збройний конфлікт і провести повну демілітаризацію ОРДЛО. За словами Кравчука, всі збройні формування, найманців та озброєння мають вивести з ОРДЛО, а незаконні збройні формування мають розпустити на початку 2021 року. Після цього Україна повинна взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність.

Глава делегації України в ТКГ зазначив, що важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь у подіях, пов’язаних із війною на Донбасі, і недопущення покарання для тих, на кому немає провини за скоєння злочинів. Верховна Рада має ще ухвалити відповідний законопроєкт, текст якого потрібно обговорити в робочій групі ТКГ з політичних питань.

Українська сторона наполягатиме, щоб до середини листопада поточного року міжнародні організації, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, мали доступ до всіх утримуваних осіб, аби остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом “всіх на всіх” відбулося не пізніше ніж 15 грудня 2020 року.

Кравчук наголосив, що СММ ОБСЄ повинна мати безпечний доступ до всієї території України. Київ також хотів би домогтися до середини грудня збільшення чисельного складу СММ ОБСЄ на 1500 осіб і звернеться з цим до Постійної ради ОБСЄ.

Згідно з планом, не пізніше ніж 31 березня 2021 року на території ОРДЛО мають бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України і з дотриманням стандартів ОБСЄ – Копенгагенського документа 1990 року. За словами Кравчука, необхідно ухвалити закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО, для чого можна “підняти всі напрацювання”, які є у Верховній Раді з цього приводу.

Він додав, що “формулу Штайнмаєра” необхідно також згадати в документі, оскільки її обговорювали на зустрічі “Нормандської четвірки” в грудні 2019 року в Парижі й взяли в роботу. Україна домагатиметься скасування Росією рішень і документів, які є прямим втручанням у життя ОРДЛО, наприклад про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства.

Україна також пропонуватиме створити вільну економічну зону в межах реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. За словами Кравчука, ВЕЗ повинна діяти там “орієнтовно до 2050 року”, цей час дозволить привести Донбас у нормальний стан. Очільник делегації України в ТКГ наголосив, що пропонований Україною “План спільних кроків” не є заміною того, що вже зроблено за шість років роботи “нормандського формату” й ТКГ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: