Україна показала в ООН людські обличчя трагедії окупованого Криму

Дата: 21 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Україна наочно показала державам-членам ООН трагедії реальних людей в окупованому Криму у відповідь на намагання Росії запевнити міжнародну спільноту в безтурботному житті кримчан, прикривши масові порушення прав і свобод вигаданими фактами та підставними “свідками”.

Про це Укрінформу розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

“Росія намагається створити на міжнародних майданчиках паралельну реальність, згідно з якою люди в Криму начебто мають чудове життя, немає окупації і сотень покалічених доль, а основоположні права людини не порушуються взагалі. Утім, реальність зовсім інакша”, – підкреслив український дипломат.

Так він прокоментував інформаційну кампанію, яку ініціювало в середу Постійне представництво України при ООН у мережі Twitter для країн-членів Організації. Українські дипломати на прикладі п’ятьох конкретних людей показали, що Кримський півострів перетворився на гетто з погляду прав людини.

Так, у коротких повідомленнях зі світлинами розповідається про долі 61-річного Олега Приходька, заарештованого за український прапор на власному будинку; 34-річного Сервера Мустафаєва, затриманого за документування випадків порушення прав і свобод в окупованому Криму; 36-річного активіста Володимира Якименка, якого безпідставно звинуватили в наркотрафіку. Крім того, йдеться про історії кримськотатарських активістів Джеміля Гафарова та Яшара Муедінова, яких окупаційна влада в Криму арештувала 2019 року, висунувши політично мотивовані звинувачення в тероризмі.

Як підкреслив Кислиця, порушення прав людини Росією як державою-окупантом у Криму фіксується правозахисними групами та міжнародними установами, зокрема Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

“З часу початку окупації у 2014 році УВКПЛ випустило майже 30 доповідей, у яких містяться конкретні вимоги до Росії. Наразі жодної з цих вимог російська сторона не виконала”, – підкреслив постпред.

Тому, за його словами, й було ухвалено показати державам-членам ООН, “що за багатосторінковими звітами, в яких задокументовано порушення прав людини, стоять конкретні людські долі, покалічені життя, роз’єднані родини”.

Кислиця наголосив, що міжнародна спільнота має активізувати зусилля задля припинення подальшого розвитку трагедії.

“Насправді існують ще сотні інших історій про жителів Криму, чиї життя намагається покалічити й знищити окупаційна влада. Росія повинна припинити порушення прав людини, насильство й переслідування на півострові, а також надати безперешкодний і безумовний доступ до Криму моніторинговим місіям ООН”, – наголосив український дипломат.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: