Україну закликали забезпечити право голосу на парламентських виборах для мігрантів

Дата: 25 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Українці, що мешкають і перебувають за кордоном, закликають Україну забезпечити їхнє конституційне право взяти участь у виборах і проголосувати під час виборів до Верховної Ради цього року.

Про це повідомляє “Європейська правда”. 

За словами правозахисниці та лідерки громадської ініціативи “Євромайдан-Варшава” (Польща) Наталки Панченко, наразі необхідно визнати, що “ситуація з волевиявленням українців, які проживають за кордоном, є катастрофічною”.

“Якщо говорити мовою цифр, то проголосувати на закордонному окрузі змогли менш ніж 1% громадян від тих, які сьогодні проживають за кордоном. Тобто фактично держава не змогла забезпечити можливості скористатися правом вибору для 99% громадян України, що проживають за кордоном”, – розповіла вона.

Одним з варіантів вирішення цієї проблеми експерти називають запровадження електронної системи зміни виборчої адреси та місця голосування, а також збільшення кількості виборчих дільниць за кордоном.

“Зараз в України як держави немає ефективного способу контактувати зі своїми громадянами за кордоном, бо треба розуміти, що у нас в консульських списках перебуває близько тільки 10% громадян, які проживають за кордоном, а 90% – фактично держава про них навіть нічого не знає”, – наголосив активіст української громади у Франції та Швейцарії Ігор Решетняк

У свою чергу в МЗС повідомляють, що відомство зацікавлене в покращенні та зміні наявної форми голосування.

“Голосування поштою чи голосування електронне – це великий плюс, і ми тільки за. Ми вчергове звернулися за результатами першого туру голосування до Кабінету Міністрів України з тим, щоб ініціювати необхідні зміни до законодавства, щоби його удосконалити саме електронними засобами або голосуванням поштою”, – розповів заступник директора департаменту консульської служби МЗС України Роман Недільський.

Наразі, за його словами, є доручення уряду, аби причетні органи центральної виконавчої влади напрацювали певні механізми і внесли пропозиції для того, щоби змінити чинний порядок голосування. Водночас чиновник не відповів, чи вдасться це запровадити до парламентських виборів.

ДОВІДКА. Парламентські вибори в Україні відбудуться 27 жовтня 2019 року. Згідно з українським законодавством, до Верховної Ради обирають 450 народних депутатів за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 – за списками політичних партій у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та 225 – за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: